Společnost Motorola sice nyní intenzivně pracuje na rozšíření své populární řady telefonů Moto G, ale přesto si na chvíli odskočila i do segmentu chytrých hodinek. Hodinky nejsou zrovna produkty, na kterých by Motorola stavěla své portfolio. Patří spíš k okrajovým záležitostem, ale i přesto je výrobce čas od času vypustí na trh. Po loňských modelech Watch 70 a Watch 200 nyní debutuje model Moto Watch 40.

Hlavní specifikace hodinek Moto Watch 40

Nové chytré hodinky jsou koncipované jako kompaktnější a cenově dostupnější varianta s všestrannými funkcemi a  celkem zajímavým designem. Moto Watch 40 mají zakřivený 1,57 palcový LCD barevný displej s více než 85 uživatelsky nastavitelnými ciferníky. Tělo hodinek je vyrobené ze slitiny zinku, řemínek je silikonový a snadno vyměnitelný. Na pravé hraně těla je fyzické tlačítko pro rychlejší ovládání. Jako bonus je tu odolnost podle certifikace IP67.

V rámci funkcí hodinky Moto Watch 40 podporují nepřetržité sledování zdraví a kondice. Je tu krokoměr, monitoring tepové frekvence, monitoring okysličení krve a také monitoring spánku a stresu. Díky podpoře aplikace Google Fit dávají výstupy monitoringů komplexní přehled o vašem zdraví. Přestože hodinky podporují různá upozornění z oblíbených aplikací, nelze z nich přímo provádět telefonní hovory a odpovídat na zprávy.

Baterie hodinek Watch 40 má kapacitu 240 mAh a podle výrobce na jedno nabití udrží chronometr v provozu až 10 dní. Nabíjení probíhá přes dvoukolíkovou magnetickou nabíječku a plné nabití hodinek údajně trvá jen 25 minut. Pro spárování s telefonem je připravená Bluetooth 5.0. Nové hodinky běží na operačním systému Moto Watch. Chronometr  je nyní ve stavu předběžných objednávek na oficiálních stránkách Motoroly. Na trh jde v barvách Phantom Black a Rose Gold a jeho cena je nastavená na 64,99 dolaru.