Společnost Samsung nemá ve svém portfoliu jen drahé prémiové telefony, ale má také slušnou zásobu strojů střední třídy a dokonce se tu sem tam objeví i velmi levné modely. Tyto telefony najdeme v produktových řadách A a M. Letos to navíc vypadá, že slušného rozšíření se dočká právě produktová řada Galaxy A. Jedním z chystaných telefonů je i Samsung Galaxy A55. Viděli jsme už jeho renderované snímky a víme i to, jak dopadl při testech Geekbench.

Samsung Galaxy A55 má certifikaci NBTC a FCC

Zdá se tedy, že debut telefonu Samsung Galaxy A55 se blíží, což dokazují i certifikace FCC a thajská NBTC, kterými už také prošel. V certifikačním výpisu NBTC má telefon kódové označení SM-A556E/DS, kde „DS“ znamená podporu dvou SIM karet. Víc, bohužel, z certifikačního výpisu nevyčteme. O poznání sdílnější je ale certifikační výpis FCC.

Také certifikací FCC prošel Samsung Galaxy A55 se stejným kódovým označením jaké má i v certifikaci NBTC. Výpis potvrdil, že telefon podporuje rychlé nabíjení s výkonem 25 W. To je oblíbený standard společnosti Samsung a u levnějších telefonů víc čekat nemůžeme. Vidíme také, že telefon podporuje nabíjecí adaptér s označením EP-TA800.

Tolik tedy informace z certifikačních výpisů. Další parametry telefonu Samsung Galaxy A55 prozradil například testovací výpis Geekbench. Z něho je jasné, že chytaný “áčkový” model pohání procesor Exynos 1480, který při testech doplnilo 8 GB operační paměti. Operačním systémem je Android 14. Renderované snímky zase odhalily, že žádná výrazná změna designu se v tomto případě nechystá.

Telefon má plochý displej, zadní panel i hrany. Jen jeho rohy jsou oblé. Kolem displeje jsou lehce širší rámečky, brada je sice také širší, ale v podstatě jen o něco málo než rámečky. Ve středu horní části obrazovky je díra pro přední kameru. Jednolitost zadního panelu modelu Galaxy A55 narušil jen jednoduchý modul hlavního fotoaparátu. Tvoří jej tři menší okruží, která jsou vertikálně uložená v levém horním rohu zad. Na trh prý půjdou barevné varianty Awesome Ice Blue, Awesome Lilac a Awesome Navy.