Společnost Samsung je známá tím, že uspokojuje všechny segmenty trhu se smartphony. Má základní, střední i vlajkové lodě. Může to sice znít překvapivě, ale telefony střední třídy společnosti Samsung se často prodávají stejně dobře jako vlajkové lodě. Samsung Galaxy A51 je toho krásným důkazem. Důležité je, že jak verze 4G LTE, tak i 5G varianty Galaxy A51 měly původně plánované aktualizace dvakrát ročně. Od tohoto měsíce však bude aktualizace dostávat pouze 5G varianta smartphonu. To znamená, že verze Samsung Galaxy A51 LTE dosáhla konce své životnosti.

Samsung Galaxy A51 LTE se připojuje k ostatním na seznamu EOL

Minulý měsíc společnost Samsung zveřejnila seznam několika zařízení, která již nebudou dostávat softwarovou podporu. Mezi odstraněná zařízení patří Galaxy Tab S6, Tab S6 5G a bohužel i Galaxy A51 4G. Existuje několik dobrých důvodů, proč se tento smartphone stal mezi uživateli oblíbeným.

Pro začátek to bylo první zařízení, které bylo uvedeno na trh se systémem Android 10. Ano, dříve než vlajkové lodě řady S dostaly Android 10, měla jej varianta Galaxy A51 LTE. Důležitější je, že telefon měl vyváženou sadu specifikací. Mezi ty hlavní patří 6,5palcový displej Super AMOLED, osmijádrový procesor a až 8 GB paměti RAM.

Vzhledem k tomu, že dosáhl EOL, uživatelé Samsungu Galaxy A51 4G uvízli v uživatelském rozhraní One UI 5. Dobrou zprávou však je, že díky popularitě zařízení má Galaxy A51 4G dobrou podporu třetích stran. Můžete například získat podrobný návod, jak nainstalovat TWRP a nainstalovat vlastní ROM. Díky tomu můžete využívat některé nové funkce, které Android přináší.

Než se však touto cestou vydáte, mějte na paměti, že instalace vlastní ROM vyžaduje trochu technických znalostí. Špatný krok může způsobit zablokování zařízení Galaxy A51 4G nebo jeho nepoužitelnost. Pokud hledáte zdroje, osobně bych vám doporučil XDAForums.