Společnost Google loni naskočila na vlnu skládacích telefonů. Samozřejmě lídrem v tomto segmentu je stále společnost Samsung, která se jejich produkcí zabývá již několik let. Ovšem každé osvěžení segmentu skládacích strojů je vítané. První skládací Pixel Fold debutoval přesně podle očekávání na jarní vývojářské konferenci I/O. Společně s ním Google představil i telefon Pixel 7A, který se je levnější verzí vlajkových Pixelů uváděných na podzim. Rok se s rokem sešel a tipaři už začínají pomýšlet na druhou generaci skládacího telefonu, Google Pixel Fold 2.

Odhadované specifikace skládacího telefonu Google Pixel Fold 2

První souhrn informací o skládacím telefonu Google Pixel Fold 2 najdeme na stránkách Android Authority. Podle jejich zdroje prý společnost Google už pár měsíců tento skládací telefon interně testuje. Zatím je ale telefon stále ve fázi prototypu, kdy ten úplně první poháněl procesor Tensor G3 s kódovým označením “zuma”. Ovšem novější prototyp používá čipset Tensor G4 s označením “zumapro”. Zatím tedy není jasné, jestli u finálního modelu Google použije Tensor G4 místo čipsetu Tensor G3. Tipaři to ale vylučují. Podobně totiž na tom byl tablet Pixel, který nakonec šel na trh s procesorem Tensor G2. A to přesto, že jej výrobce primárně testoval s první generací čipsetu Tensor.

Pokud Google uvažuje o použití čipsetu Tensor G4, na který si skládací model Google Pixel Fold 2 bude muset chvíli počkat, je pravděpodobné, že se jeho uvedení posune. Je sice předvídatelné, že nový skládací model bude debutovat na jaře jako jeho předchůdce, ale Google zpravidla telefony s novou generací procesoru uvádí až na podzim s vlajkovými Pixely. Jestli skládací telefon výrobce představí na konferenci I/O je pravděpodobné, že dostane Tensor G3.

Nárůst kapacity operační paměti

Dále se zdroj portálu Android Authority zmiňuje i tom, že na výrobě čipsetu Tensor G4 Google opět spolupracuje se společností Samsung. Sice zatím parametry tohoto procesoru zůstávají v utajení, je ale pravděpodobné, že zde najdeme kombinaci jader Cortex-X4, A720 a A520 od společnosti ARM. Kromě toho se prý u telefonu Google Pixel Fold 2 dočkáme 16 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. RAM tedy v tomto případě posílí. A je to zajímavé hlavně proto, že je to poprvé, kdy Google nasadí u svého telefonu víc než 12 GB RAM. Důvodem může být to, že výrobce má v plánu přidat nové funkce umělé inteligence a také nového AI asistenta Pixie. Výše uvedené informace nejsou ale oficiálně potvrzené, takže je berme s rezervou.