Vlajkové telefony Samsung Galaxy S24, Galaxy S24 Plus a také nejvyšší model Galaxy S24 Ultra jsou na světě necelý měsíc. Je o ně poměrně vysoký zájem a v předběžných objednávkách lámou rekordy. Ve srovnání s modely série Galaxy S23 dostaly několik vylepšení, přestože design zůstal bez větších změn.

Mezi hlavní vylepšení nových telefonů Samsung patří odolnější konstrukce, lepší displeje, vylepšená umělá inteligence, lepší výdrž baterie a také vyšší výkon fotoaparátů. A u fotoaparátu se dnes na chvíli zdržíme. Od zahájení prodejů a vlastně i od chvíle, kdy se telefony Galaxy S24 dostaly do rukou svých majitelů není všechno úplně ideální. Někteří uživatelé totiž narazili na pár menších problémů u fotoaparátů a začínají volat po opravné aktualizaci.

Aktualizace vyřeší problémy s kamerami telefonů Samsung Galaxy S24

Společnost Samsung po reakcích uživatelů uznala, že její nové telefony aktualizaci, která opraví chyby u fotoaparátů skutečně  potřebují. Podle stránek SamMobile se na fóru Samsungu po stížnostech uživatelů objevila reakce moderátora, který se stará právě o sekci foto výbavy. Potvrdil, že Samsung už pracuje na optimalizaci software aplikace fotoaparátů a chystá opravnou aktualizaci.

Mezi nedostatky, které uživatelé zaznamenali patří šum a pruhy na fotografiích focených při špatném osvětlení. Dále přeexponování snímku focených za denního světla a omezený dynamický rozsah za špatných světelných podmínek. Někteří uživatelé zaznamenali i špatně prokreslené detaily. To vše by měla aktualizace opravit a zlepšit také přesnost barev a vylepšit i 3D efekty. Společnost Samsung ale zatím neuvedla, kdy přesně začne s distribucí této aktualizace. Nicméně uvádí, že update vyřeší i problémy s jasem a přesností barev u displejů. I na tento neduh si totiž uživatelé stěžují.