Společnost Samsung je pověstná tím, že kromě svých vlastních procesorů Exynos používá i čipsety jiných společností. Samozřejmě mluvíme především o společnosti Qualcomm. U loňských telefonů řady Galaxy S23 udělali v Samsungu výjimku a na všechny světové trhy poslali tyto vlajkové telefony výhradně s čipsetem Snapdragon 8 Gen2. Důvodem byly stále pokračující práce na vlastním vlajkovém procesoru Exynos. Letos se ale vrátili ke své původní strategii a na vybrané trhy putovaly modely Galaxy S24 a Galaxy S24 Plus s čipsetem Exynos 2400. Mezi ně patří i Evropa a například do USA šly s procesorem Snapdragon 8 Gen3.

Tento návrat k původní strategii ale neznamená, že by Samsung zanevřel na procesory z dílen Qualcomm. Spíš naopak. Podle stránek SamMobile bude i nadále u svých vlajkových lodí používat dva procesory, tedy jak Exynos, tak i Snapdragon. Qualcomm navíc potvrdil, že se společností Samsung uzavřel víceletou smlouvu na používání čipsetů Snapdragon.

Řada Samsung Galaxy S25 a Galaxy S26 s procesorem Snapdragon

Víceletá smlouva společností Samsung a Qualcomm začíná letošním rokem. Pokračuje i v letech 2025 a 2026. To tedy znamená že i v řadách Galaxy S25 a Galaxy S26 najdeme procesory Snapdragon. Ale vzhledem k tomu, že v přípravách je i vlajkový procesor Exynos 2500, je víc než jisté, že i ten bude pohánět tyto vlajkové telefony. Tedy alespoň na některých trzích.

Podle tipařů se ale použití vlajkových procesorů společnosti Qualcomm dočkají také skládací telefony Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip. A to po několik dalších generací. Samozřejmě tato smlouva se společností Qualcomm možná vyřadila ze hry společnost MediaTek, které také Samsungu nabízela své vlajkové procesory Dimensity. Proslýchalo se dokonce, že MediaTek chtěl u svých čipsetů Samsungu připravit speciální cenovou nabídku. Pro některé uživatele je tato diverzita u vlajkových čipsetů vítaným krokem společnosti Samsung. Jiní uživatelé se naopak netají tím, že procesorům Exynos příliš nevěří. Vše ukáže až uživatelská praxe s letošním vlajkovým čipsetem Exynos 2400.