Společnost OnePlus si před koncem minulého měsíce střihla na globálních trzích velkou prezentační akci. Na ní uvedla svůj vlajkový telefon OnePlus 12 a možná tak trochu v jeho stínu debutoval i telefon OnePlus 12R. O něm víme, že je to pro mezinárodní trhy přeznačený čínský model Ace 3, který se pyšní titulem “zabiják vlajkových lodí”. Má totiž dobře vyvážený poměr cena/výkon a v podstatě stejný prémiový design jako jeho vlajkový bratr.

Přestože je model OnePlus 12R na globálním trhu poměrně krátce, výrobce už pro něj připravil první větší aktualizaci. Je sice pravda, že tato aktualizace je nyní zatím dostupná jen v Indii, ale v následujících dnech ji výrobce začne distribuovat i do dalších regionů. Jde o update firmwaru Oxygen OS v14.0.0.307 (EX01) o velikosti 400 MB a má odstranit chyby fotoaparátu, sítě a připojení.

Co opraví aktualizace u telefonu OnePlus 12R

Seznam oprav a změn, které aktualizace na telefon OnePlus 12R přináší zveřejnily stránky Android Authority. Update se především zaměřil na zlepšení stability a výkonu systému. Dále optimalizuje spotřebu energie pro prodloužení životnosti baterie. V rámci konektivity vylepšil stabilitu a rozšířil kompatibilitu připojení Bluetooth.

Další opravy se zaměřily na síť a zlepšují její stabilitu a kompatibilitu. Ovšem kromě těchto změn a oprav se vylepšení dočkal i fotoaparát telefonu OnePlus 12R. Podle seznamu změn došlo k vylepšení fotografování v interiéru. Vylepšená je ji stabilita a výkon fotoaparátu. Pokud jste si model 12R už koupili zkontrolujte si, zda je aktualizace už dostupná i pro váš telefon. Je ale pravděpodobné, že evropští uživatelé se updatu dočkají až v následujících týdnech.