Očekávaný telefon Samsung Galaxy S24 Ultra se dnes oficiálně dostává na pulty obchodů a někteří šťastlivci jej již dostali do rukou s předstihem. Pokud přemýšlíte, zda titanové provedení a nový pancíř Gorilla Armor splňují očekávání, nemusíte se obávat. Zack z JerryRigEverything provedl rozsáhlý test odolnosti Samsung Galaxy S24 Ultra. Při něm S24 Ultra podrobil škrábancům, popáleninám a notoricky známému testu ohybu.

TEST ODOLNOSTI UKÁZAL PŮSOBIVÉ VÝSLEDKY TELEFONU SAMSUNG GALAXY S24 ULTRA

Než se ponoříme do výsledků testů, stojí za zmínku, že společnost Samsung nezveřejnila konkrétní jakost titanu použitého v modelu S24 Ultra. Pro srovnání, Apple hrdě používá titan třídy 5, tedy dražší variantu. Zatímco některé společnosti bez velkých fanfár volí třídu 2. Volba společnosti Samsung zůstává tajemstvím, podobně jako diskrétní vylepšení reproduktorů řady S24. Nyní k testu.

Sklo Gorilla Armor chránící obrazovku vykazuje jemné škrábance na stupni 6 Mohsovy stupnice tvrdosti. Pozoruhodné je, že na úrovni 7 nejsou žádné hlubší rýhy, což je odchylka od běžných skleněných struktur. Přítomnost hlubších rýh se projevuje až na úrovni 8, což znamená průlomový úspěch v odolnosti mobilních skel.

I když titanová konstrukce není zcela odolná proti poškrábání, odolává škrábancům obdivuhodně. Povaha tlačítek – zda jde o titan nebo slitinu hliníku – zůstává nejistá. Rozložení pera S Pen odhalí jeho vnitřní součásti. A test plamenem ukázal, že pixely vydrží asi 30 sekund expozice, než zbělají a odcházejí.

Úlevou pro potenciální kupce je, že pero S24 Ultra úspěšně přežilo test ohybu. Při ohýbání z obou stran vykazuje minimální ohyb bez jakýchkoli známek prasknutí. Tato odolnost dodává robustní konstrukci zařízení uklidňující nádech.

Vzhledem k tomu, že fanoušci výrobků Samsung uvažují o Galaxy S24 Ultra jako o své další investici do chytrého telefonu, poskytuje Zackův test odolnosti cenné informace o kvalitě konstrukce zařízení. Potvrzuje působivou odolnost jeho ochranného krytu Gorilla Armor a titanových součástí. Jemná, ale podstatná vylepšení v oblasti odolnosti skla a celkové konstrukce přispívají k atraktivitě zařízení jako spolehlivé a odolné varianty vlajkové lodi.