Společnost Samsung je ostříleným matadorem v segmentu skládacích telefonů. Už několik let každým rokem pošle na trh novou generaci jak klasického skládacího telefonu Galaxy Z Fold, tak i véčkového modelu Galaxy Z Flip. Telefony v každé nové generaci vylepší tak, aby byly pro uživatele co nejpraktičtější pro každodenní používání a případně i pro hraní her. Například loňský model Z Fold 5 měl vylepšené sklopné panty Flex Hinge. Model Z Flip 5 měl pozměněný design s velkým vnějším displejem. Ovšem drobnou vadou na kráse u véčkového modelu byla baterie s poměrně nízkou kapacitou. A to se prý může u chytaného véčka Samsung Galaxy Z Flip 6 změnit.

Samsung Galaxy Z Flip 6 se stejnou baterií jako Galaxy S24

Pro uvedení skládacích telefonů má už tradičně Samsung vyhrazenou další prezentační akci Galaxy Unpacked, protože jde o prémiová zařízení. Loni akce proběhla v červenci/júli, takže je pravděpodobné, že i letos se skládacích novinek dočkáme ve stejném termínu. Je to sice ještě daleko, ale už nyní na síť prosakují první informace o těchto chystaných strojích. Se svou trochou do mlýna přicházejí i stránky GalaxyClub, které se zmiňují právě o véčkovém modelu Samsung Galaxy Z Flip 6.

V hledáčku se ocitla baterie chystaného telefonu, a to zejména proto, že mnozí uživatelé volají po akumulátoru s větší kapacitou a tím pádem i delší výdrží na jedno nabití. Připomeneme, že model Z Flip 5 má dvoučlánkovou 3700 mAh baterii, což v dnešní době není skutečně velká kapacita. Zdá, že výrobce vyslyšel toto volání a údajně u modelu Samsung Galaxy Z Flip 6 kapacitu akumulátoru navýší. Aktuálně prý testuje baterie, které jsou větší a zkouší, která by nejvíc vyhovovala skládacímu véčkovému telefonu.

Podle všeho model Samsung Galaxy Z Flip 6 opět dostane dvoučlánkový akumulátor. Jeden z článků má jmenovitou kapacitu 1097 mAh a druhý má jmenovitou kapacitu 2790 mAh. Celkově se tak dostaneme na 3887 mAh, což je o něco málo víc než u modelu Galaxy S24. Ten má baterii s jmenovitou kapacitou 3880 mAh a typickou kapacitou 4000 mAh. Nezní to špatně, ale je to stále menší baterie než má například Oppo Find N3 Flip. Ten je vybavený 4300 mAh akumulátorem. Každopádně je to ale dobrý posun a zhruba 8 % nárůst kapacity ve srovnání s modelem Galaxy Z Flip 5.