Společnost Samsung má za sebou první letošní akci Galaxy Unpacked, na které uvedla své vlajkové telefony Galaxy S24. Tím se jí uvolnily ruce pro přípravu telefonů střední a nižší střední třídy. Nedávno už došlo na uvedení modelů Galaxy A15 a Galacy A25 ve Spojených státech, ale modely střední třídy najdeme i v produktových řadách Galaxy M a Galaxy F. A vypadá to, že i tyto série se brzy rozšíří o další telefony. Konkrétně jde o Samsung Galaxy M14 4G a Galaxy F14 4G.

Je ale docela zajímavé, že Samsung chystá zrovna tyto dva modely. Loni totiž vydal telefony se stejným obchodním názvem, ale oba modely podporovaly sítě 5G. Podle informací na stránkách MySmartPrice jde v podstatě o téměř identické telefony, jen pro indický trh podporují 4G. Navíc právě na indickém webu výrobce mají už nyní model Samsung Galaxy M14 4G a Galaxy F14 4G své stránky podpory.

Co zatím víme o modelech Samsung Galaxy M14 4G a Galaxy F14 4G

Podle prvních informací jsou skutečně modely Samsung Galaxy M14 4G a Galaxy F14 4G lehce upravené pro různé trhy. V tomto případě pro indický. První z nich má kódové označení SM-M145F a druhý pak SM-E145F. Z náčrtu, který je zveřejněný na stránkách podpory je zřejmé, že oba chystané telefony mají stejný design, jak jsme loni viděli u všech modelu Samsung ze střední třídy.

Nad displejem telefonů Galaxy M14 4G a Galaxy F14 4G je kapkovitý výřez. Kolem obrazovky jsou lehce širší rámečky a také brada je širší. V levém horním rohu zadního panelu pak vidíme modul hlavního fotoaparátu se třemi snímači. Na pravé hraně je kolébka hlasitosti a tlačítko napájení, které funguje také jako snímač otisků. Na levé hraně je slot pro SIM karty. Spodní hrana je domovem pro reproduktor, port USB-C a konektor pro sluchátka. Určitou zajímavostí je, že tyto levnější telefony mají i podporu NFC. Specifikace telefonů ale, bohužel, na stránkách podpory nenajdeme.