Krátce po oficiálním uvedení procesoru Snapdragon 8 Gen3 debutovaly i dva modely vlakových telefonů společnosti Xiaomi. Šlo o standardní model 14 a model 14 Pro. Výrobce ale přislíbil, že připraví i model Xiaomi 14 Ultra, který ale uvede později. Stejně tak to bylo i u telefonů řady 13, kdy model Ultra debutoval až loni v dubnu/apríli.

Jak tomu bude letos? Dojde na uvedení modelu Xiaomi 14 Ultra také až na jaře a nebo jej výrobce představí dřív? Podle posledních informaci na portugalských stránkách Terra bude letos uvedení modelu Ultra urychleno. Dokonce výrazně, protože tipaři se shodují na tom, že telefon dorazí už v průběhu příštího měsíce. Samozřejmě se bavíme o uvedení na čínský trh. Kromě toho tipaři také odhadují, že na globální trhy, včetně Evropy, půjdou globální verze modelu Xiaomi 14 a 14 Pro s nižšími cenami. Výrobce údajně chystá restrukturalizaci této řady a chce přepočítat ceny ve vztahu k těm loňským, které uživatelé považují za příliš vysoké. Informace ale není potvrzená, takže uvidíme jak to nakonec dopadne.

Odhadované specifikace modelu Xiaomi 14 Ultra

Pokud tedy model Xiaomi 14 Ultra dorazí příští měsíc, podívejme se, jaké parametry mu přisuzují tipaři. Očekávají, že v sestavě hlavního fotoaparátu najdeme asférickou čočku VARIO-SUMMILUX. Dále primární 50 MPix snímač Sony LYT-900 s proměnlivou clonou f/1.63 až f/4.0. Neměl by chybět ani 50 MPix periskopický senzor s ohniskovou vzdáleností 120 mm a světelností f/3.0. Součástí hlavního fotoaparátu je podle tipařů také 50 MPix širokoúhlý objektiv a další 50 MPix teleobjektiv. Sestava je tedy podobná té, kterou má i model 13 Ultra, který má také čtyři 50 MPix snímače.

Samozřejmě tipaři zcela logicky očekávají i procesor Snapdragon 8 Gen3 a uvažují i o tom, že Xiaomi 14 Ultra dostane podporu obousměrného satelitního připojení. Baterie má prý kapacitu 5180 mAh a podporu rychlého kabelového nabíjení s výkonem 80 W. Bezdrátové nabíjení má údajně výkon 50 W. Další specifikace jsou zatím v utajení. Předpokládáme ale, že výrobce začne už brzy na tento chystaný telefon upozorňovat.