Na letošním veletrhu CES představila společnost Sennheiser hned tři nové produkty z oblasti bezdrátových sluchátek. Na své si přišli fanoušci plně bezdrátové konstrukce i ti, kteří dávají přednost tradiční koncepci s náhlavním mostem. Nejvíce pozornosti si na veletrhu CES vysloužila právě plně bezdrátová sluchátka Sennheiser Momentum True Wireless 4. Ta přináší na tucet vylepšení v oblasti audia, konektivity i praktických funkcí.

Nadšení způsobila i zcela nová sluchátka Sennheiser Momentum Sport. Ta kromě zvýšené odolnosti splňující specifikaci IP55, nabídnou i unikátní polootevřenou konstrukci pro vyšší bezpečnost při venkovních aktivitách. Novinka překvapila sadou biometrických funkcí zahrnující senzor tepové frekvence a tělesné teploty. Pozitivních ohlasů se dočkala i sluchátka Sennheiser Accentum Plus, která doplňují dostupná sluchátka Sennheiser Accentum o technologie, známé z vlajkového modelu výrobce.

Sennheiser na CES: Novinky již brzy i v ČR

Nekompromisní sluchátka Sennheiser Momentum True Wireless 4 budou dostupná již počátkem února 2024. Na výhodná Sennheiser Accentum Plus se fanoušci mohou těšit závěrem února 2024 a sportovci se modelu Momentum Sport dočkají počátkem druhého čtvrtletí letošního roku.
O přesném termínu a cenách jednotlivých modelů budeme informovat v rámci uvedení na trh.

MOMENTUM True Wireless 4

Nová sluchátka Sennheiser Momentum True Wireless 4 jsou klenotem mezi plně bezdrátovými sluchátky s výdrží 7,5 h na jedno nabití. Nechybí samozřejmě ani ochranné pouzdro prodlužující jejich výdrž na celých 30 hodin, které se nyní pyšní kromě USB-C konektoru i bezdrátovým Qi nabíjením.

Společnost při konstrukci sluchátek sáhla po nejmodernějších bezdrátových technologiích Bluetooth® 5.4 , Qualcomm® S5 Sound Gen 2 a Snapdragon Sound™ přinášející bezeztrátovou aptX™ lossless audio kvalitu ultra-nízkou latencí. Skvělou zprávou je i podpora technologie Auracast™, díky které lze připojit více sluchátek k jedinému zdrojovému zařízení. To se v budoucnu hodí nejen pro pořádání takzvaných silent disco s mnoha hosty, ale také při společném sledování filmů na dlouhých cestách. Vylepšení se dočkala i anténní konstrukce a adaptivní potlačení okolního hluku ANC. Oceňovaná sluchátka jsou tak ve všech ohledech lepší než kdy dřív.

MOMENTUM Sport

Sennheiser Momentum Sport jsou tím pravým pro všechny s aktivním životním stylem, a navíc mají nejvyšší kvalitu reprodukce ze všech dosud vyrobených sportovních sluchátek společnosti. Už od pohledu je vidět jejich důraz na výkon a odolnost. Samotná sluchátka splňují normu IP55 dokládající odolnost vůči prachu, potu a vodě. Výrobce však tentokrát zapracoval i na odolnosti dobíjecího pouzdra s IP54. Unikátní polootevřená konstrukce zvyšuje bezpečnost při venkovních aktivitách. Dovoluje uživateli, aby si vybral, zda se díky potlačení okolního hluku ponoří plně do poslechu hudby, nebo k sobě pustí vnější zvuky v zájmu bezpečnosti. Kanál zajišťující kontakt s okolím navíc dramaticky snižuje vnímání rušivých zvuků vlastního těla jako je tlukot srdce nebo dech.

Společnost překvapila především integrací ryze sportovních technologií. Novinka disponuje senzory tepové frekvence a tělesné teploty, které ocení každý sportovec. Díky spojení se značkou Polar není třeba pochybovat o kvalitách snímačů a lze se těšit i z bezproblémové integrace s většinou sportovních aplikací na trhu. Skrze synchronizaci v aplikaci Polar Flow není problém spojení ani integrace s ekosystémy Apple Watch/Health, Garmin Watch/Connect, anebo Strava.

Sennheiser na CES: Sennheiser Accentum Plus

Sennheiser Accentum Plus rozšiřuje stávající řadu Accentum o pokročilé technologie, které byly dříve vyhrazeny pro vlajkové modely značky. Nabízí vylepšenou akustiku, dlouhou výdrž baterie až 50 hodin a podporu všech populárních audio kodeků, včetně aptX™ Adaptive. Přidány byly také intuitivní dotykové ovládací prvky a adaptivní ANC pro maximální pohodlí a flexibilitu při poslechu. Tyto sluchátka kombinují prvotřídní zvukový výkon s univerzální konektivitou, což je činí ideální volbou pro ty, kteří hledají kvalitu a všestrannost.