Jistě si vzpomenete za začátek loňského roku, kdy se sítí šířily zprávy o tom, že společnosti Oppo, OnePlus a Vivo opouští evropský trh. Důvodem byl spor se značkou Nokia o některé patenty, u kterých vypršela v roce 2021 patentová dohoda. Nokia podala v roce 2021 proti Oppo několik žalob, které ve stejném roce vyhrála. Nato dva německé soudy vydaly zákaz prodeje jejich telefonů a také telefonů OnePlus na území Německa. Díky úspěchu v Německu žalovala Nokia čínského výrobce také ve Finsku, Švédsku, Velké Británii, Nizozemsku a dalších evropských zemích.

Před pár dny jsme se ale dozvěděli, že Oppo a Nokia uzavřely licenční dohodu, která pokrývá standardně nezbytné patenty v oblasti 5G, jako i dalších technologií mobilní komunikace. Po uzavření dohody se obě strany zavázaly vyřešit veškeré probíhající soudní spory ve všech jurisdikcích. A protože také společnosti OnePlus a Vivo jsou součástí skupiny BBK, vztahuje se licenční dohoda i na ně.

V Německu se rozběhly předobjednávky telefonu OnePlus 12

Jen pět dní po uzavření dohody hlásí OnePlus návrat na německý trh. Je to jistě dobrá zpráva nejen pro německé fanoušky, protože OnePlus se vrací s novým zaměřením na kvalitu a důsledným dodržováním předpisů o duševním vlastnictví. Doufá, že si získá zpět důvěru svých evropských zákazníků, kterým chce nabízet to nejlepší ze svých produktů.

Prvním důkazem o návratu na německý trh je i německý web společnosti, který kvůli zákazu prodejů doposud fungoval jen omezeně. Dnes zde vidíme, že se rozběhly předběžné objednávky nedávno globálně uvedených telefonů OnePlus 12 a 12R. V nyní už dostupné nabídce najdeme také sluchátka Buds 3 a nebo i skládací model Open. Zdá se, že tímto krokem OnePlus otevírá novou kapitolu působení na evropském trh. Ten byl pro tuto společnost a vlastně i pro další společnosti ze skupiny BBK klíčový, protože zde před omezením měly 20 % tržní podíl v segmentu chytrých telefonů.