Značku Nothing, za kterou stojí Carl Pei dnes už asi nemusíme nějak výrazně představovat. Má na svém kontě několik nositelností a také dva telefony s originálním designem. A také není tajemství, že chystají telefon třetí. Má název Nothing Phone (2a). Ještě před konce loňského roku tipaři odhadovali, že jeho debut je naplánovaný na veletrh MWC 2024, tedy na konec února/februára.

Jeho brzký příchod naznačují i certifikace, které Nothing Phone (2a) sbírá a jednou z nich je i certifikace TÜV SÜD. O této certifikaci informují stránky MySmartPrice s tím, že potvrdila výkon rychlého nabíjení tohoto chystaného telefonu. V certifikačním výpisu vidíme, že telefon má kódové označení A142 se kterým prošel také certifikací TDRA. Výpis TÜV SÜD dále potvrdil, že model Nothing Phone (2a) podporuje rychlé nabíjení s výkonem 45 W.

Co zatím o telefonu Nothing Phone (2a) víme

Vzhledem k tomu, že certifikace kromě potvrzení rychlého nabíjení o specifikacích modelu Nothing Phone (2a) nic víc neprozradily, podívejme se na to, co zatím víme od tipařů. Ti tvrdí, že displej má úhlopříčku 6,7 palce a rozlišení 2112 × 1084 pixelů. Obrazovka prý pochází z dílen společnosti Visionox a BOE, je typu AMOLED s obnovovací frekvencí 120 Hz.

Hovoří i o hlavním fotoaparátu, který je duální. Primární senzor má rozlišení 50 MPix, velikost 1/1,5 palce a jde údajně o snímač Samsung S5KGN9. Druhý snímač má také 50 MPix a je to širokoúhlý objektiv Samsung S5KJN1. Přední kamera údajně dostala 32 MPix senzor Sony IMX615. Proslýchá se, že Nothuing Phone (2a) pohání procesor Dimensity 7200. Doplní jej 8 GB/128 GB a 12 GB/256 GB paměťové verze. Baterie má údajně kapacitu 4290 mAh a operačním systémem je Android 14 s nadstavbou Nothing OS 2.5. Spekuluje se i o evropské ceně, která u verze s 8 GB/128 GB prý nepřekročí 400 euro. Očekáváme, že značka Nothing už brzy spustí promo kampaň, kde snad některé z odhadovaných specifikací potvrdí.