Krátce po oficiálním uvedení procesoru Snapdragon 8 Gen3 debutovaly i dva modely vlakových telefonů společnosti Xiaomi. Šlo o standardní model 14 a model 14 Pro. Výrobce ale přislíbil, že připraví i model Xiaomi 14 Ultra, který ale uvede později. Stejně tak to bylo i u telefonů řady 13, kdy model Ultra debutoval až loni v dubnu/apríli.

A čekání se rozhodně vyplatilo, protože model Xiaomi 13 Ultra dorazil na trh se špičkovým hlavním fotoaparátem, který měl i speciálně upravený design. Modul byl skutečně velký a kruhový a zabíral téměř jednu třetinu zadního panelu. Jsou zde čtyři snímače a všechny mají rozlišení 50 MPix, šest ohniskových vzdáleností a optiku společnosti Leica s objektivem Leica Summicron. Právě proto se už nyní tipaři zajímají, zda stejný hlavní fotoaparát dostane i chystaný model Xiaomi 14 Ultra.

Hlavní fotoaparát telefonu Xiaomi 14 Ultra

Jako vždy se první z tipařů zmiňují o foto výbavě telefonu Xiaomi 14 Ultra na čínském Weibo. A kromě některých parametrů kamery zveřejnili i snímek toho, jak jsou jednotlivé senzory v modulu poskládané. Podle fotky je design modulu stejný jako u modelu Xiaomi 12 Ultra. To znamená, že je opět kruhový a velký. A opět zde najdeme čtyři snímače s optikou Leica.

Tipaři očekávají, že v sestavě najdeme asférickou čočku VARIO-SUMMILUX. Dále primární 50 MPix snímač Sony LYT-900 s proměnlivou clonou f/1.63 až f/2.5. Neměl by chybět ani periskopický senzor s ohniskovou vzdáleností 120 mm a světelností f/3.0. Z těchto údajů plyne, že se výrazně zvýšila světelnost kamery. Je ale otázkou, zda jsou tyto informace pravdivé, protože Xiaomi u modelů Ultra každým rokem mění design hlavních fotoaparátů a zatím se jejich vzhled dvakrát po sobě neopakoval. Je ale možné, že výrobce je natolik spokojený s hlavním fotoaparátem u modelu 13 Ultra, že jej použije i u chystaného telefonu Xiaomi 14 Ultra. Zkrátka a dobře počkáme, co potvrdí samotný výrobce.