Společnost Motorola plní to, co avizovala ještě před koncem loňského roku. Jde o masivní rozšíření produktové řady Moto G, na kterém pilně pracuje. Vše odstartovalo uvedením modelu Moto G34, následovalo představení modelu G Play (2024) a včera se na evropský trh dostaly telefony Moto G04 a G24. Tím ale jízda nekončí, na svůj debut se totiž chystá i model Moto G24 Power.

Motorola už na svém oficiálním účtu Motorola India na platformě X potvrdila termín uvedení telefonu Moto G24 Power. Je naplánované na 30. ledna/januára a je zřejmé, že proběhne v Indii. Z upoutávky také vyčteme, že následných prodejů se chopí indický Flipkart a telefon se dá pořídit i na indických stránkách výrobce. A při pohledu na Flipkart zjistíme, že zde už má Moto G24 Power svou vlastní stránku, kde jsou už také vypíchnuté některé ze specifikací.

Hlavní specifikace telefonu Moto G24 Power

Výrobce upozorňuje na prémiový design modelu Moto G24 Power. Ovšem díky renderům z loňska víme, že se telefon drží klasické designové linie řady G. Kolem displeje jsou lehce širší rámečky a brada je také široká. Ve středu horní části obrazovky leží “díra” pro přední kameru. Zadní panel je jednoduchý a po hranách mírně zaoblený. V jeho levém horním rohu je lehce vystouplý obdélníkový modul hlavního fotoaparátu se dvěma snímači a LED bleskem.

Model G24 Power má 6,6 palcový IPS LCD displej s rozlišením HD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz. Na postu procesoru najdeme čipset Helio G85, který je spárovaný s 4 GB/8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. K dispozici je i až 8 GB virtuální RAM. Výrobce dále avizuje masivní 6000 mAh baterii s podporou rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Upozorňuje i na to, že Moto G24 Power běží na operačním systému Android 14 a má i stereo reproduktory s Dolby Atmos. Primární snímač duálního fotoaparátu má rozlišení 50 MPix a doplní jej 2 MPix makro objektiv. Přední kamera má 16 MPix. Telefonu dokonce nechybí ani odolnost podle certifikace IP52. Na trh půjde v barvách Glacier Blue a Ink Blue, odhadovaná ceny je prý nižší než 120 dolarů.