Zhruba před týdnem značka Realme oznámila, že jako novinku pro letošní rok připravila produktovou řadu Note. Nová série má zvýšit její konkurenceschopnost v segmentu levných telefonů. Krátce na to zástupci značky potvrdili i to, že první telefon z nové řady představí už brzy, a to konkrétně 23. ledna/januára. Představovačka proběhne na Filipínách, kde světlo světa spatří model Note 50.

Uvedení telefonu proběhne sice až zítra, ale už nyní známe design, specifikace a také jeho cenu. Je potřeba říci, že zpráva o tom, že v sérii Note značka Realme připravuje skutečně levné stroje byla správná. Model Realme Note 50 totiž přijde jen na zhruba 64 dolary.

Řada Realme Note nabídne skutečně levné telefony

Zástupci značky potvrdili, že plánují další rychlé rozšiřování a do konce letošního roku v řadě Note vydají minimálně ještě další dva telefony. Francis Wong, generální ředitel Realme Europe a globální marketingový ředitel oznámil, že v tomto směru mají velice ambiciózní plány. Chtějí řadou Note zaplnit díru v portfoliu, ve kterém zatím nemají telefony s cenou pod 100 dolarů. To znamená, že svými parametry jsou tyto chystané telefony níž, že ty, které mají v sériích Note jiní výrobci. V sériích Note totiž klasicky najdeme modely střední třídy.

Telefony Realme Note se v budoucnu objeví téměř na všech trzích, kde značka podniká. Konkrétně uvedení modelu Note 50 zástupci výrobce už potvrdili kromě Filipín i ve Vietnamu, Thajsku, Itálii, Bangladéši a Myanmaru. Zajímavé ale je, že výjimkou je indický trh. Tam se série Note nedostane. Důvodem je pravděpodobně to, že v Indii má Realme v portfoliu už řadu Narzo, ve které nabízí telefony střední a základní třídy. Na trzích, kde se telefony Note dostanou do prodeje má Realme v plánu jich prodat 10 milionů kusů jen v letošním roce. Je to skutečně vysoký počet, ale zástupci značky se domnívají, že jeho dosažení není problém. Telefony Note totiž mají vylepšený design a na jejich výrobu jsou použity velmi kvalitní materiály. Navíc telefony procházejí přísnou kontrolou kvality, což u modelů základní třídy nebývá zvykem. Chtějí také uživatelům nabízet delší záruky a více aktualizací než konkurence.