Společnost Huawei se minulý rok odrazila ode dna když představila telefony řady Mate 60. Telefony totiž podporují 5G konektivitu, kterou blokovaly americké sankce. Podporu 5G sítí telefonům zajistil procesor Kirin 9000s z dílen Huawei. Asi není potřeba dodávat, že tyto telefony měly na čínském trhu velký úspěch a je pravděpodobné, že i v letošním roce půjde Huawei stejnou cestou. Proslýchá se, že v přípravách jsou modely série Huawei P70, které na trhu nahradí loňské modely P60.

Řada P60 vyšla loni v březnu/marci, takže tipaři odhadují, že letošní modely Huwei P70 výrobce představí zhruba ve stejném termínu. A samozřejmě se už nyní o chystané nové stroje začínají zajímat. První informace o některých parametrech přináší na čínském Weibo nám dobře známý tipař Digital Chat Station. Proto se i my podíváme, co nové telefony podle tipaře nabízí.

Řada Huawei P70 má 6,7 palcový displej a 50 MPix snímač

Tipař se v první řadě zmiňuje o displejích chystaných telefonů Huawei P70. Tvrdí, že mají úhlopříčku 6,7 palce a rozlišení 1,5K. Jsou typu OLED a jsou zakřivené po všech čtyřech stranách. Neuvádí už ale, zda takovou obrazovku mají všechny tři modely v sérii. Dále tipař uvádí, že chystané telefony mají duální stereo reproduktory. Tyto specifikace naznačují, že opět půjde o prémiové telefony, stejně jako loňské modely P60.

Digital Chat Station kromě toho také avizuje, že hlavní fotoaparát chystaných telefonů Huawei P70 je trojitý a má podobný design jako u loňských modelů. Primární senzor má prý rozlišení 50 MPix a jde o snímač Omnivision OV50H. Senzor má velikost 1/1,3 palce a velikost pixelů je 1,2µm. A opět jde o prémiový parametr, protože tento senzor najdeme u některých vlajkových lodí. Podle dřívějších zvěstí chystané telefony dostanou procesor Kirin 9010 a baterii s kapacitou 5000 mAh. V této chvíli ale jde o nepotvrzené informace. Je ovšem pravděpodobné, že Huawei už brzy začne na modely P70 sám upozorňovat.