Všichni už netrpělivě čekáme na zítřek, kdy vypukne akce Galaxy Unpacked a Samsung na ní představí své nové vlajkové telefony řady Galaxy S24. Bude to jistě velkolepé, ale nejen vlajkové telefony jsou to, co hýbe trhem. Spousta fanoušků, kteří chtějí telefon Samsung a nechtějí za něj zaplatit majlant, vsadí spíš na levnější modely střední třídy. Letos očekáváme velké rozšíření zejména produktové řady A, ale nové telefony přijdou i do řady Galaxy C, Y a nebo F. Zkrátka bude z čeho vybírat, protože se například chystá i model Samsung Galaxy C55

Samsung Galaxy C55 má další certifikaci

Před necelým týdnem jsme se zmínili o tom, že čínskou certifikací Tenaa prošel telefon Samsung s kódovým označením SM-C5560. Na trh prý půjde s obchodním názvem Samsung Galaxy C55, ovšem tipaři nevylučují ani název Galaxy Y55. Nyní telefon se stejným kódovým označením prošel i certifikaci Wi-Fi Alliance. A aby toho nebylo málo, společně s ním certifikaci získal i model s označením SM-E555B/DS, což je zřejmě telefon Galaxy F55.

Z certifikačních výpisů se o parametrech modelů Samsung Galaxy C55 a Galaxy F55 dozvíme jen málo. Oba podporují dvoupásmovou Wi-Fi 6, která je už nějakou dobu standardem. Navíc pro telefony střední třídy naprosto postačující, protože Wi-Fi 7 podporují jen některé vlajkové stroje. Další informace o specifikacích ve výpisech nejsou.

Proto si zatím vystačíme s tím, co u modelu Samsung Galaxy C55 potvrdili certifikátoři Tenaa. Telefon má 6,67 palcový OLED displej s rozlišením 2400 × 1080 pixelů. Do obrazovky je také integrovaný snímač otisků prstů. Výpis potvrdil i slot pro microSD kartu pro rozšíření interní paměti. Na postu najdeme dosud nespecifikovaný osmi jádrový čipset s maximálním taktem 2,0 GHz. Doplní jej 8 GB/12 GB operační paměti a 128 GB/256 GB interního úložiště. Operačním systémem je Android 14. Výpis také ukazuje, že baterie má kapacitu 4855 mAh, což znamená, že typická kapacita je 5000 mAh. Přední kamera má 13 MPix senzor. Hlavní fotoaparát je trojitý s 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači.