Konec loňského roku byl celkem slušně zaplněný představovačkami nových telefonů. Jednu prezentační akci si v Číně střihla i značka iQOO a uvedla na ní dva telefony ze série Neo 9. Oba telefony mají atraktivní design, slušné specifikace a jejich hlavní devízou je herní displej s vysokou obnovovací frekvencí. Standardní model spadá do vyšší střední třídy. Model iQOO Neo 9 Pro je prémiový díky procesoru Dimensity 9300.

Že telefony nezůstanou jen na čínském trhu bylo zřejmé už krátce po jejich představení. Výrobce totiž naznačoval, že minimálně model iQOO Neo 9 Pro pošle i na indický trh. Tipaři v té době odhadovali, že právě model Pro půjde mimo Čínu jako přeznačený standardní model. To tedy znamená, že jej místo procesoru Dimensity 9300 pohání procesor Snapdragon 8 Gen2. A to se nyní také potvrdilo. A nejen to, výrobce potvrdil i termín uvedení na indickém trhu.

Termín uvedení a hlavní parametry modelu iQOO Neo 9 Pro

Představovačka modelu iQOO Neo 9 Pro v Indii proběhne 22. února/februára. Upoutávka s potvrzením už visí na oficiálním účtu iQOO India na platformě X. Je tu také potvrzeno, že na trh půjde červenobílá barevná varianta se zadním panelem potaženým veganskou kůží. A když se také podíváme na indický Amazon, kde má už telefon svou stránku, najdeme tu potvrzení některých dalších specifikací.

Tím hlavním parametrem, který výrobce potvrdil je procesor Snapdragon 8 Gen2. Je tedy jasné, že tipaři se ve svých odhadech nepletli a model iQOO Neo 9 Pro je skutečně přeznačený model Neo 9. V tom případě můžeme mezi dalšími specifikacemi očekávat AMOLED displej s úhlopříčkou 6,78 palce, rozlišením 2800 × 1260 pixelů a obnovovací frekvenci 144 Hz. Obrazovka zvládne až 100 hodin nepřetržitých dotyků a má tu nejnižší latenci dotyků ve svém oboru. Má také certifikaci SGS pro nízkou úroveň modrého světla a blikání displeje.

V rámci pamětí je připraveno 12 GB/16 GB operační paměti a 256 GB/512 GB a 1 TB interního úložiště. Telefon má hlavní fotoaparát s primárním 50 MPix snímačem Sony IMX920 s velikostí 1/1,49 palce a podporou OIS. Doplnil jej 8 MPix širokoúhlý objektiv se světelností f/2.2. Přední kamera má 16 MPix senzor. Čeká nás i baterie s kapacitou 5160 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Operačním systémem je Android 14 s nadstavbou Origin OS 4.0.