Zima v tomto týdnu udeřila v plné síle. Mráz jako na Severním pólu nám poněkud zkomplikoval život, ale zdá se, že se teploty pomalu začínají blížit lednovému normálu. Ale i přesto je pořád stále velmi chladno a doma blízko topení je to lepší než venku. A k tomu je navíc jako každou neděli ideální čas na virtuální procházku čínskými e-shopy. Ano, opět jsou tu naše a vaše Vychytávky z Číny.

Stejně jako minulou neděli pro vás máme směsici tří tipů na čínské gadgety. Jako vždy jsme je našli ve slevových akcích, takže jsou nejen levné, ale také praktické. Dnes tu máme i něco, co možná zrovna nepotřebujete, ale třeba vás tato čínská blbůstka alespoň zaujme.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

IR teploměr

Jsme přesně uprostřed období, kdy řádí chřipky, angíny a stále také Covid. Společným jmenovatelem těchto nemocí je kromě respiračních potíží i vysoká teplota. Tu si můžeme změřit starým dobrým teploměrem, který si dáme do podpaždí. Ovšem daleko jednoduší je použití bezdotykového IR teploměru. Jeden takový jsme našli i ve slevové akci. Má jednoduchý design s větším LCD displejem. Také ovládání je jednoduché, a to pomocí jednoho tlačítka. Aktuální teplota se zobrazí za jednu sekundu a na vysokou teplotu navíc upozorní i zvukový alarm. A protože měření probíhá přiblížením teploměru k čelu, pohodlně s ním změříme teplotu i malým dětem. Cena ve slevě je také velmi dobrá, protože spadla na 0,49 dolaru.

Vetřelec v láhvi

Filmy Vetřelec dnes už patří ke kultovním kusům. Pokud jste alespoň jeden z nich viděli, jistě si pamatujete astronautku Ripleyovou, která se pustila do boje s podivným značně nehezkým organismem. Někteří z nás v kině křičeli hrůzou, když se na scéně objevila ta slizká potvora, jiným se naopak líbila. A pokud i vy patříte do té druhé skupiny a chtěli byste mít doma svého vlastního Vetřelce, není problém. Můžete si pořídit skleněnou dózu s podivným organismem. Pro lepší efekt výrobce doporučuje dózu naplnit vodou nebo čirým alkoholem. Zkrátka a dobře je to dekorativní “blbůstka” pro všechny fanoušky filmu Vetřelec. Cena Vetřelce na Aliexpress začíná na 24,06 dolaru a vybrat si můžete z několika barevných variant.

Noční lampa pro děti

Je sice po Vánocích, ale možná se vaše dítě chystá na oslavu narozenin. A pokud se právě teď poohlížíte po dárku, máme tu pro vás tip na noční lampu do dětského pokoje. Malá figurka astronauta svítí jako lampa a má v sobě navíc zabudovaný i projektor. Projektor promítá na stěny a strop hvězdné nebe, které děti krásně uspí. Na Aliexpress je nyní lampička zlevněná, její cena začíná na 11,70 dolaru a na výběr je připraveno několik variant.