I v tomto článku se podíváme na nové zařízení. Včera totiž poměrně v tichosti debutoval nový tablet společnosti Oppo. Najdeme jej zalistovaný na malajsijských stránkách výrobce pod obchodním názvem Oppo Pad Neo. Malajsie se tak stala prvním trhem, kde jde nový tablet do prodeje a je pravděpodobné, že se časem podívá i na další trhy. Vzhledem k tomu, že má certifikaci NBTC, určitě se dostane i na thajský trh.

Specifikace tabletu Oppo Pad Neo

Oppo Pad Neo cílí na ty uživatele, kteří chtějí tablet s dobrým poměrem cena/výkon. Jeho LCD displej má úhlopříčku 11,35 palce, rozlišení 2408 × 1720 pixelů a obnovovací frekvenci 90 Hz. Obrazovka podporuje vzorkovací frekvenci 180 Hz, jemnost 260 ppi a jas až 400 nitů. Užitná ploch je 86,4 %, protože kolem displeje jsou širší souměrné rámečky.

Oppo pro svůj table Pad Neo vybralo procesor z dílen společnosti MediaTek. Konkrétně jde o čipset Helio G99, který je spárovaný s 6 GB/8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. V rámci konektivity je připravená podpora 4G sítí, SIM, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2, GPS a USB-C. Jsou tu i čtyři reproduktory s Dolby Atmos.

Baterie tabletu Oppo Pad Neo má kapacitu 8000 mAh a podporu rychlého nabíjení SuperVOOC s výkonem 33 W. Přesná verze operačního systému Android na stránkách výrobce uvedená není, ale je potvrzená nadstavba ColorOS 13.2. S největší pravděpodobností tedy jde o Android 13. V neposlední řadě se podíváme i na foto výbavu. Na čelním i zadním panelu najdeme fotoaparát s 8 MPix snímačem. A pokud se vám zdají výše uvedené specifikace nějak povědomé, máte pravdu. Oppo Pad Neo je přeznačenou verzí tabletu OnePlus Pad Go, který loni debutoval v Indii. Také design přeznačené verze se nezměnil a je stejný jako u tabletu OnePlus.

A jaké jsou ceny? Tablet Oppo Pad Neo je v Malajsii v nabídce ve verzi s Wi-Fi. Verze s LTE je k dispozici jen u barevné varianty Space Gray. Na trh jdou dvě paměťové konfigurace. Verze s 6 GB/128 GB (Wi-Fi) stojí 1199 malajsijských ringgitů, což je zhruba 258 dolarů. Verze s 8 GB/128 GB (LTE) přijde na 1399 malajsijských ringgitů, tedy zhruba 301 dolarů.