Další společností, která představila na veletrhu CES 2024 v Las Vegas své novinky je Lenovo. Kromě jiného na veletrh přivezli i tablet z řady Lenovo Tab. Tablet Tab M11 je speciálně navržený pro výuku a proto podporuje stylus Lenovo Tab Pen. Díky stylusu je kreslení a psaní jednodušší, což jistě při výuce ocení menší děti. Pro plné využití stylus výrobce připravil řadu aplikací jako je například aplikace Nobo, která převádí rukopis na text. Je tu i aplikace pro řešení rovnic v reálném čase a nebo i aplikace pro úpravu dokumentů.

Specifikace tabletu Lenovo Tab M11

Design nového tabletu společnosti Lenovo asi nemusíme příliš popisovat, protože jsme jej už viděli na renderovaných obrázcích. Navíc je jeho vzhled jednoduchý a odpovídá přesně tomu, k čemu je tablet primárně určený. Pojďme tedy podívat na specifikace. Tablet Tab M11 má IPS LCD displej s úhlopříčkou 11 palců, rozlišením 1620 × 1200 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz.

Lenovo pro svůj nový tablet vybralo jako procesor čipset z dílen MediaTek, konkrétně Helio G88. Procesor podporuje volitelné připojení LTE pro vybrané trhy, které to jsou ale výrobce nespecifikoval. V rámci pamětí je připraveno 4 GB a 8 GB operační paměti a 64 GB/128 GB a 256 GB interního úložiště. Pro ty, kteří potřebují více místa je tu slot pro microSD kartu s kapacitou až 1 TB.

Baterie nového tabletu společnosti Lenovo má kapacitu 7040 mAh a podporu nabíjení s výkonem 15 W. Operačním systémem je Android 13, ale výrobce přislíbil aktualizaci na Android 14 a následně i na Android 15. V závěru se podíváme i na foto výbavu. Přední kamera má rozlišení 8 MPix a stejné rozlišení má i zadní kamera. Kromě portu USB-C ve výbavě najdeme i 3,5 mm konektor pro sluchátka. Jsou tu také čtyři reproduktory s Dolby Atmos. Tablet Lenovo Tab M11 půjde na trh letos v dubnu/apríli a jeho cena začíná na 179 dolarech.