Technologický veletrh CES 2024 v Las Vegas je v plném proudu. Každým rokem se sem sjedou výrobci chytrých telefonů a mobilních technologií, aby představili své novinky. Mezi představujícími letos nemůže chybět ani značka Realme, která na svém účtu na platformě X potvrdila účast na tomto veletrhu. Potvrdila i to, že zítra, tedy 10. ledna/januára, představí ve spolupráci se společností Qualcomm nové obrazové technologie. Na uvedení čeká také periskopický snímač. Samozřejmě nechybí ani marketingové provolání o tom, že půjde o epický debut.

Realme chce být značkou pro mladé uživatele

Vraťme se ale k periskopickému teleobjektivu. Ten už v podstatě má svůj debut za sebou, protože jej jako první dostal loni v prosinci/decembri uvedený první skutečně vlajkový telefon Realme GT5 Pro. Jde o 50 MPix snímač Sony IMX890. Je ale pravděpodobné, že na veletrhu CES v Las Vegas bude debutovat úplně nový senzor, protože v pozvánce vidíme i nenápadný hashtag #PeriscopeOver200MP.

Navíc to není tak dávno, co zástupci Realme naznačovali, že periskopický objektiv chystají i pro svůj další telefon. Půjde opět o prémiové zařízení, protože periskopické teleobjektivy jsou poměrně drahé. A pokud bychom se podívali na to, co Realme chystá, tak by teoreticky mohlo jít o telefon 12 Pro Plus, který nový periskopický teleobjektiv využije.

Na začátku letošního roku také CEO Realme, pan Sky Li oznámil, že se do budoucna chtějí více orientovat na mladé uživatele. Chtějí lépe porozumět jejich potřebám a nabízet jim nové a zajímavé technologie. S tím je spojený i nový slogan „Make it real“, který předznamenává rok 2024 jako “rok osvěžení”. A právě uvedení nových obrazových technologií a nového periskopického teleobjektivu je zřejmě tím správným začátkem.