Vítejte v roce 2024. Jeho první týden máme téměř za sebou a lehké předjaří vystřídala krutá zima. Vzhledem k tomu, že je neděle a za okny zima v plné síle, můžeme relaxovat v teple domova a pro lepší náladu se podívat, co nabízejí čínské e-shopy. Ano, po krátké pauze se na scénu vracejí naše pravidelné nedělní Vychytávky z Číny.

Ani s novým rokem se v naší rubrice nic nemění. Jako vždy vám nabídneme tři tipy na čínské gadgety, které jsme našli ve slevách a proto jejich cena nikomu průvan v peněžence neudělá. Dnes jsme připravili směsku tipů, ve které si každý může vybrat podle svých představ a potřeb. Tak pojďme rovnou na to.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Na ostří nože

Tupý nůž, kuchařovo neštěstí. Každý, kdo aspoň jednou za týden vaří jistě ví, že tupé nože jsou opravdu k ničemu. Samozřejmě můžeme mít doma v šuplíku klasický karborundum brousek, ale výrazně praktičtější a jednodušší na používání jsou brousky, které naše nože nabrousí přesně a bez nějaké větší námahy. Mezi takové patří i tento brousek, který tvoří dvě části. První z nich je magnetická základna a druhou částí je válec s diamantovou brusnou plochou. Tělo základny i válce je vyrobené z kvalitního dřeva. Brousek navíc udržuje konstantní úhel broušení a je nastavitelný na 20° nebo 15°. Tyto úhly výrobce doporučuje pro většinu kuchyňských, ale i outdoorových nožů. Cena tohoto designově povedeného brousku ve slevě spadla na 11,83 dolaru.

Bezdrátová nabíječka s lampou

Nabíječky patří do povinné výbavy nás všech, kteří používáme mobilní telefony, tablety nebo notebooky. Bez nich to prostě nejde. A pokud navíc váš telefon podporuje i bezdrátové nabíjení, rychlá bezdrátová nabíječka se jistě hodí. Jednu takovou jsme pro vás našli ve slevových akcích. A pokud si libujete v netradičním designu, mohla by se vám třeba hodit tato bezdrátová nabíječka, která zároveň funguje jako lampička, budík a interiérový teploměr. Podporuje nabíjecí technologii Qi, lampa je vybavená LED světlem a na displeji se zobrazují všechny potřebné údaje. Ve slevě na Aliexpress cena této multifunkční nabíječky začíná na 24,74 dolaru.

Digitální záznamník

Hlasový záznamník je sice dnes součástí snad každého telefonu, ale na trhu najdeme i samostatné záznamníky různých velikostí. Tento miniaturní záznamník má tloušťku pouhých 5 mm, hmotnost jen 10 gramů a snadné ovládání jedním tlačítkem. Výrobce slibuje až 8 hodin přehrávání a dokonce až 384 hodiny nepřetržitého nahrávání. Samozřejmě délka provozu záznamníku závisí od jeho kapacity. Ta je v tomto případě 4 GB, 8 GB, 16 GB a nebo až 32 GB. Zkrátka jde o miniaturní vychytávku pro špiony a cena také celkem ujde. Ve slevě začíná na 14,09 dolaru.