Značka Realme pro nás chystá další nové telefony ve své číslované řadě. Půjde o dva modely, jmenovitě Realme 12 Pro a 12 Pro Plus. Důkazem toho, že na trh dorazí už brzy je to, že sbírají potřebné certifikace a jednou z nich je i čínská certifikace Tenaa. Včera jsme se už díky snímkům, které certifikátoři zveřejnili dozvěděli, jak oba telefony vypadají. Dnes už je certifikační výpis doplněný i o specifikace, takže se podíváme i na ně.

Co nabídnou telefony Realme 12 Pro a 12 Pro Plus?

Stejně jako včera snímky telefonů řady Realme 12 Pro, tak dnes i jejich specifikace zveřejnily stránky MyFixGuide. Z certifikačních výpisů vyčteme, že oba modely mají stejný zakřivený 6,7 palcový AMOLED displej. Obrazovka má rozlišení 2412 × 1080 pixelů a obnovovací frekvenci 120 Hz. Je pravděpodobné, že do displeje je také integrovaný snímač otisků prstů.

Jaké procesory telefony Realme 12 Pro a 12 Pro Plus pohánějí výpis přesně nespecifikuje. Je zde pouze uvedeno, že první z telefonů pohání osmi jádrový čipset s taktovací frekvencí 2,2 GHz a druhý pak osmi jádrový procesor s taktem 2,4 GHz. Ve druhém případě může jít o Snapdragon 7+ Gen2. V rámci pamětí se u chystaných telefonů dočkáme 6 GB/8 GB/12 GB a 16 GB operační paměti a 128 GB/256 GB/512 GB a 1 TB interního úložiště. Telefony s nejvyšší pravděpodobností poběží na systému Android 14 s nadstavbou Realme UI 5.

Podle Tenaa mají oba telefony řady Realme 12 Pro trojitý hlavní fotoaparát. První dva snímače jsou u obou telefonů stejné a jde o primární 50 MPix senzor a 8 MPix širokoúhlý objektiv. Třetí snímač u modelu 12 Pro je 32 MPix teleobjektiv s 2× optickým zoomem. Model Pro Plus dostal 64 MPix periskopický teleobjektiv s 3× optickým zoomem. Přední kamera má v obou případech 16 MPix. V závěru ještě dodáme, že tipaři očekávají, že telefony budou debutovat v Číně na konci tohoto měsíce.