Značka Realme v posledním měsíci loňského roku překvapila své fanoušky prvním skutečně vlajkovým telefonem GT5 Pro. Ovšem máme tu nový rok, který přichází s novými výzvami a jak známo, v Realme se jich nebojí. Připravují totiž další nové telefony, které tentokrát chystají pro jednu ze svých číslovaných sérií. Jde o dva telefony z řady Realme 12 Pro, které momentálně mají na stolech certifikátoři úřadu Tenaa.

Řada Realme 12 Pro má podobný design jako model GT5 Pro

To, že se o telefony zajímají certifikátoři naznačuje, že se termín jejich uvedení blíží. Je ovšem pravda, že certifikační výpis je zatím neúplný a specifikace chystaných telefonů zde nenajdeme. Přesto jsou tu fotografie, které nám přiblíží design a nutno dodat, že se nám může zdát poněkud povědomý.

Informaci o certifikaci modelů s kódovým označením RMX3841 a RMX3843 zveřejnily stránky MyFixGuide a s ní také snímky těchto dvou chystaných strojů. Chystané modely na trhu nahradí loňské telefony Realme 11 Pro a 11 Pro Plus, které se prodávají i v České republice. A dá se říct, že chystané modely Realme 12 Pro a 12 Pro Plus v podstatě nevybočují z jejich designové linie. Navíc velmi podobný vzhled má také nedávno představený model GT5 Pro.

Zadnímu panelu u obou telefonů řady Realme 12 Pro dominuje velký kruhový modul hlavního fotoaparátu. Leží ve středu horní třetiny zad a snímače jsou v něm poskládané do čtverce. V kruhu nad senzory vidíme i LED blesk. A právě přesně tak má senzory v modulu kamery poskládané i model GT5 Pro. Od středu kruhového module se vertikálně přes celá záda táhne lesklý úzký pruh. Ten si zas designéři vypůjčili od modelů řady Realme 11 Pro. Na zadním panelu vidíme i popisek “20×”, což znamená že mezi senzory je i teleobjektiv s 20× digitálním zoomem. Displej je stejně jako u předchozích modelů 11 Pro zakřivený. Další podrobnosti o telefonech Realme 12 Pro očekáváme už brzy.