Společnost OnePlus se loni blýskla svým vlajkovým telefonem OnePlus 12. Teno nový stroj debutoval na začátku prosince/decembra na čínském trhu a na globálních trzích se jej dočkáme letos. Představovačka je naplánovaná na 23. ledna/januára, ale ještě před tím dojde na uvedení modelu Ace 3, který svou premiéru odehraje v Číně už zítra. Ovšem i tento model poputuje za hranice Číny a na globálních trzích se objeví jako OnePlus 12R.

Je pravděpodobné, že mezi modely Ace 3 a OnePlus 12R nebudou výrazné rozdíly ani ve specifikacích a ani v designu. Důkazem toho je i promo kampaň, kterou už výrobce pomalu rozjíždí na svém oficiálním účtu na platformě X. Právě tady už potvrdil některé ze specifikací globálního modelu 12R. Navíc také potvrdil, že telefon bude debutovat společně s vlajkovým OnePlus 12, tedy 23. ledna.

Potvrzené parametry telefonu OnePlus 12R

Mezi potvrzené specifikace telefonu OnePlus 12R patří baterie. Ta má kapacitu 5500 mAh, tedy stejnou jakou má i akumulátor čínského modelu Ace 3. Jde o zatím největší baterii mezi všemi telefony OnePlus. Ano, dokonce i vlajkový model 12 má akumulátor s o něco málo nižší kapacitou 5400 mAh. A pokud výrobce nezmění u globálního modelu výkon rychlého nabíjení, pak se dočkáme 100 W kabelového nabíjení i na globálních trzích.

Mezi další potvrzené specifikace modelu OnePlus 12R patří displej. Podle upoutávky obrazovka podporuje technologii LTPO 4.0, což znamená dynamickou obnovovací frekvenci. Ta se mění plynule podle sledovaného obsahu, včetně nových frekvencí 72 Hz a 90 Hz, místo omezené sady obnovovacích frekvencí. Díky tomu je displej energeticky účinnější při zachování slušného výkonu. A opět, pokud zůstanou zachovány i další parametry displeje, dočkáme se úhlopříčky 6,78 palce a rozlišení 2780 × 1264 pixelů. K dalším parametrům patří procesor Snapdragon 8 Gen2 s až 16 GB RAM a až 1 TB interní paměti. Hlavní fotoaparát tvoří primární 50 MPix snímač Sony IMX890, 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Přední kamera má 16 MPix senzor. Operačním systémem je Android 14.