Společnost vivo představila svou nejnovější nabídku na poli levných smartphonů – model vivo V30 Lite. Ten je ztělesněním špičkové technologie a designu. Tento smartphone, který je nástupcem modelu V29 Lite, se již představil v Mexiku. Upoutal pozornost technologických nadšenců i běžných uživatelů.

PŘEDSTAVUJEME VIVO V30 LITE

Srdcem smartphonu V30 Lite je zajímavý 6,67palcový plochý AMOLED displej s rozlišením FHD+, který se může pochlubit hezkou obnovovací frekvencí 120 Hz. Ta slibuje nejen vizuálně pohlcující zážitek, ale také vytváří předpoklady pro bezproblémovou navigaci v telefonu a rychlou odezvu. Stejně působivá je i sestava fotoaparátů s pozoruhodným 50MP předním fotoaparátem umístěným v elegantním výřezu. Zajišťuje velmi hezké čisté selfie a videohovory.

V30 Lite běží na operačním systému Android 13 s nadstavbou Funtouch OS 13 a zajišťuje plynulé a intuitivní uživatelské rozhraní. Chytrý telefon pohání výkonný SoC Snapdragon 695, stejný procesor, který se nachází v jeho předchůdci V29 Lite. Výrazné vylepšení však přichází v podobě sluěné porce 12GB paměti RAM, která zvyšuje možnosti multitaskingu a celkový výkon.

Milovníci fotografování navíc ocení trojitý fotoaparát na zadní straně modelu V30 Lite. Hlavní 64Mpx fotoaparát s optickou stabilizací obrazu (OIS), 8Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát a 2Mpx hloubkový snímač. Telefon představuje funkci Aura Light, která zvyšuje jeho estetický dojem. Skleněná záda, zejména ve zlaté variantě se vzorem Dune, dodávají telefonu nádech elegance a určitě okouzlí nejednoho fanouška značky vivo.

Co se týče napájení: vivo V30 Lite je vybaven robustní baterií s kapacitou 4800 mAh, doplněnou o působivou 44W schopnost rychlého nabíjení. To znamená rychlé nabití na 50 % za pouhých 28 minut. A to nezní špatně.

Telefon vivo V30 Lite, je k dispozici v barvách Jungle Green a Desert Gold, startuje s cenou cca 531 USD a v současné době je k dispozici ke koupi zatím jen v Mexiku. Jeho zajímavé specifikace, včetně 120Hz AMOLED displeje, SoC Snapdragon 695 a pokročilé sestavy fotoaparátů, staví model V30 Lite do pozice zdatného soupeře na poli chytrých telefonů, který uspokojí rozmanité potřeby dnešních technicky zdatných spotřebitelů. Dá se tedy čekat, že jej brzy spatříme i na evropských trzích.