Společnost Huawei i přes americké sankce nehází flintu do žita. Letos už představila několik nových telefonů a zatím jejich vrcholem je řada Mate 60, která v tichosti debutovala na konci prázdnin. Proslýchá se také, že na své uvedení čekají i telefony ze série Huawei Nova 12. Tipaři se o chystané modely Nova zajímají už nějakou dobu, ale ani ti nejagilnější z nich ještě nedávno netušili, kdy na uvedené nových telefonů dojde a zda Huawei uspořádá oficiální představovačku.

Po nějaké době čekání na oficiální informace o uvedení telefonů Huawei Nova 12 se Huawei konečně rozhoupal. Na čínském Weibo už visí upoutávka na představovačku, kterou zveřejnil šéf spotřebitelské skupiny, pan Richard Yu. Uvádí v ní, že prezentační akci v Číně naplánovali na 26. prosince/decembra na 14:30 pekingského času. Dodává, že chystané telefony cílí na ty uživatele, kteří si potrpí na komplexní, elegantní a zároveň výrazný design. Telefony také nabídnou slušné specifikace a atraktivní cenu.

Design modelu Huawei Nova 12

Součástí upoutávky je i snímek telefonu, zřejmě modelu Huawei Nova 12 ve výrazně modré barvě. Výrobce právě o této modré barvě tvrdí, že je barvou čísla 12 a zvýší atraktivitu nových telefonů. V sérii jich totiž najdeme víc než jeden a kromě standardního modelu je tu prý i model Lite, Nova 12 Pro a Nova 12 Ultra.

Kromě promo snímku je na světě i první krátká video upoutávka. Jak na fotce, tak i ve videu vidíme design zadního panelu jednoho z telefonů řady Huawei Nova 12. Modul hlavního fotoaparátu je velký a oválný s jedním velkým okružím orámovaným kovovou linkou a dvěma menšími. V kameře jsou tři snímače a LED blesk. Rozlišení jednotlivých senzorů ale výrobce nezveřejnil. Ve spodní části zad je také stylizovaný nápis NOVA. V rámci specifikací se proslýchá, že standardní model pohání procesor Kirin 830 a modely Pro a Ultra dostanou Kirin 9000s. Další specifikace jsou zatím v utajení, ale počítáme s tím, že je výrobce v promo kampani zveřejní.