Oficiální představení vlajkového telefonu OnePlus 12 máme zdárně za sebou. Je ale možné, že se letos dočkáme ještě jedné čínské představovačky. Na ní podle odhadů tipařů bude debutovat telefon OnePlus Ace 3, který je takovým levnějším prémiovým strojem. Přesně z tohoto důvodu společnost OnePlus vytvořila svou produktovou řadu Ace, aby si na své přišli i ti uživatelé, kteří preferují u svých telefonů slušné specifikace za dobrou cenu.

I když OnePlus ještě oficiálně nepotvrdil, že na telefonu OnePlus Ace 3 už pracuje, tipaři se o něj poměrně čile zajímají. Tvrdí, že na trhu nový telefon nahradí model Ace 2, který je se prodává od začátku letošního roku. Design chystaného modelu se údajně od předchůdce příliš neliší a do prodeje půjde šedá, modrá a zlatá barevná varianta. Dřív se ale spekulovalo i o variantě tmavě růžové.

Co zatím o modelu OnePlus Ace 3 víme

Hlavním angažovaným  tipařem, který dodává na čínské Weibo informace o modelu OnePlus Ace 3 není nikdo jiný než Digital Chat Station. Podle něj má telefon BOE X1 OLED displej s úhlopříčkou 6,78 palce. Obrazovka podporuje technologii LTPO, rozlišení 2780 × 1264 pixelů, jas až 4500 nitů a PWM stmívání 2160 Hz.

Tipař nyní pozměnil prvotní informace o hlavním fotoaparátu s tím, že kamera je sice trojitá, ale výrobce prý vypustil 32 MPix teleobjektiv s 2× zoomem a místo něj nasadil 2 MPix makro objektiv. Doplní jej 50 MPix primární senzor s OIS a 8 MPix širokoúhlý objektiv. Přední kamera má 16 MPix snímač. Dále se očekává procesor Snapdragon 8 Gen2 s až 16 GB RAM a až 512 GB interní paměti. Baterie má prý kapacitu 5500 mAh a rychlé 100 W nabíjení. Proslýchá se i to, že OnePlus Ace 3 půjde na globální trhy v lednu/januári jako OnePlus 12R. Stejně tak jako model Ace 2 šel na globální trhy přeznačený na 11R.