Telefony série Redmi Note 13 debutovaly na čínském trhu v září/septembri letošního roku. Po jejich uvedení v Číně bylo jen otázkou času, kdy je výrobce připraví také pro uvedení na globálních trzích. Ovšem ještě nedávno jsme netušili, kdy telefony vyrazí mimo Čínu. To výrobce nenápadně naznačil na konci indické představovačky telefonu Redmi 13C. Na síť pak vypustil jednoduchou upoutávku, že model Note 13 Pro Plus dorazí do Indie v lednu/januári 2024. O dalších modelech z této série se ale nezmínil.

Řada Redmi Note 13 bude debutovat v Indii

To se dnešním dnem mění, protože na oficiálních indických stránkách společnosti Xiaomi už visí pozvánka na prezentační akci. Proběhne 4. ledna a velká 13 na obrázku dává jasně najevo, že dojde na uvedení série Redmi Note 13. Tím pádem je jasné, že na globální trhy půjdou všechny tři modely a ne jen Note 13 Pro Plus.

To, že se na globální trhy dostanou všechny telefony řady Redmi Note 13 naznačovaly i jejich globální certifikace. Například model Note 13 Pro už má certifikaci TDRA a NBTC. A protože celkem nedávno tipaři odhadovali i evropské ceny modelu Pro a Pro Plus je jasné, že se podívají i na evropský trh. Mimochodem, Note 13 Pro má stát v Evropě zhruba 450 euro a model Pro Plus pak prý přijde na zhruba 500 euro.

Zda a jak se změní parametry globálních verzí modelů řady Redmi Note 13 zatím nevíme. Ale pokud je výrobce nechá v původním stavu, čekají nás tři zajímavé telefony s dobrým poměrem cena/výkon. Samozřejmě vrcholem celé série je model Note 13 Pro Plus, který pohání procesor Dimensity 7200 Ultra s až 16 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Jeho 5000 mAh baterie podporuje 120 W nabíjení. Ani foto výbava není k zahození, protože hlavní fotoaparát tvoří 200 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímače. Máme se tedy na co těšit.