Představovačka telefonu Nubia Z60 Ultra se blíží, takže je jasné, že i promo kampaň jede na plné obrátky. Její začátek byl ale pomalý a poněkud tajemný. Výrobce totiž v prvních upoutávkách o telefonu neprozradil vůbec nic, jen jednoduše potvrdil, že termín uvedení naplánoval na čínském trhu na 19. prosince/decembra.

V dalších upoutávkách jsme se přece jen dozvěděli něco víc o designu a také hlavním fotoaparátu telefonu Nubia Z60 Ultra. Ale opět upoutávky vypadaly spíš jako hádanky, než jako konkrétní sdělení potenciálním kupcům chystaného telefonu. Dneska ale zakřičíme hurá, protože Nubia konečně zveřejnila teasery, které jsou jasné a zřetelné. Ukazují totiž telefon v celé jeho kráse a ve třech barevných variantách.

Design telefonu Nubia Z60 Ultra

Díky novým upoutávkám si tedy konečně obhlídneme kompletní vzhled telefonu Nubia Z60 Ultra. A je zřejmé, že se ve srovnání s loňském nijak výrazně nezmění. Samozřejmě až na designové detaily u hlavního fotoaparátu. Telefon je i letos “hranatý” s plochým čelním i zadním panelem a hranami. Obrazovka je bez výřezu nebo “díry”, což jednoznačně znamená, že přední kamera opět leží pod displejem.

Modul hlavního fotoaparátu je velký a obdélníkový. Zabírá celou horní třetinu zad a má designově zvýrazněné snímače z nich jeden je periskopický. Na pravé hraně je stejně jako u modelu Z50 Ultra červené posuvné tlačítko, které lze uživatelsky nastavit. Stejná hrana je také domovem pro kolébku hlasitosti a tlačítko napájení. Na trh pak půjdou černá a šedá barevná varianta. K nim se přidá i modrá barevná varianta, která evokuje vesmír a hvězdnou oblohu.

Mezi specifikacemi očekáváme 6,8 palcový OLED displej s rozlišením 1,5K a 120 Hz obnovovací frekvencí. Dále pak procesor Snapdragon 8 Gen3 s až 16 GB operační paměti a až 1 TB interního úložiště. Nechybí prý ani baterie s kapacitou 6000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Hlavní fotoaparát tvoří dva 50 MPix snímače a jeden 64 MPix periskopický teleobjektiv. Operačním systémem je Android 14 s nadstavbou MyOS.