Fanoušci společnosti Oppo a hlavně jejich produktové řady Find X se už pomalu začínají těšit na nové telefony. Ano, mluvíme o modelech Oppo Find X7 a Find X7 Pro, o který se už nějakou dobu zmiňují tipaři. Víme například to, že oba telefony dostanou podporu satelitní komunikace, která se pomalu objevuje v telefonech čínské provenience. Je také pravděpodobné, že telefony Oppo Find X7 použijí službu satelitního zasílání zpráv BeiDou, kterou využívají i telefony Huawei. Pokud je to pravda, tak bude tato funkce a služba omezena pouze na Čínu. A to přesto, že se telefony Find X7 nakonec dostanou i na globální trhy.

Standardní model Oppo Find X7 už také prošel benchmarkovými testy Geekbench, které potvrdily použitý procesor. Jde o prémiový čipset Dimensity 9300, který poskytl telefonu velmi slušný výkon. U modelu Find X7 Pro očekáváme také vlajkový procesor, ale z dílen společnosti Qualcomm, tedy Snapdragon 8 Gen3. A samozřejmě i foto výbava pokračuje v duchu tradice série Find X. Oba telefony dostanou optiku a algoritmy společnosti Hasselblad a model Pro navíc i zbrusu nový senzor Sony LYT-900.

Oppo Find X7 a Find X7 Pro mají certifikaci 3C

Dalším střípkem do mozaiky specifikací telefonů Find X7 a Find X7 Pro je certifikační výpis 3C. Ten potvrdil, že telefony s kódovými označeními PHY110 a PHZ110 prošly certifikací. Oba modely mají také certifikovanou nabíječku VCBAJACH. Adaptér podporuje všechny protokoly nabíjení SuperVOOC a výkon 100 W.

Připomeneme, že model Find X6 podporuje 80 W kabelové nabíjení a model Find X6 Pro podporuje 100 W nabíjení. U modelu Find X7 je to tedy zvýšení výkonu nabíjení o 20 W a u modelu Find X7 Pro zůstává nabíjení na stejném výkonu. Model Find X6 Pro navíc podporuje i 50 W bezdrátové nabíjení. Ale bohužel, u modelu Find X7 Pro není v certifikačním výpisu o bezdrátovém nabíjení žádná zmínka. Každopádně vidíme, že i co se výkonu nabíjení u modelu Oppo Find X7 došlo k vylepšení.