Značka Nubia připravuje svůj vlajkový telefon Nubia Z60 Ultra. Právě zahájila promo kampaň, ve které primárně potvrdila, že telefon představí na čínském trhu 19. prosince/decembra ve 14 hodin místního času. Na síť sice včera zavěsila tři upoutávky, ale kromě termínu uvedení se z nich nic moc vyčíst nedalo.

Ovšem kampaň jede dál a dneska tu máme další dvě upoutávky na telefon Nubia Z60 Ultra. Ty už jsou poněkud konkrétnější. Částečně odhalují vzhled telefonu a také poukazují na některé ze specifikací spojené s hlavním fotoaparátem. Pojďme se tedy na nové detaily podívat.

Design a kamera modelu Nubia Z60 Ultra

Nejdřív se podíváme na design telefonu Nubia Z60 Ultra. Už z jedné z prvních upoutávce se dalo při troše dobré vůle a fantazie vyčíst, že chystaný telefon je jako jeho předchůdce Z50 Ultra “hranatý”. Nová upoutávka to v podstatě potvrdila. Telefon má, alespoň podle toho, co je z něj vidět, plochý čelní i zadní panel a také rámy. Zároveň vidíme i kousek modulu hlavního fotoaparátu, který je obdélníkový a lehce vystupuje nad úroveň zad. Tedy můžeme říci, že se design nijak výrazně nemění.

Druhá nová upoutávka ukazuje jeden ze snímačů hlavního fotoaparátu. V souvislosti s ním se v postu na Weibo dočteme, že “fotoaparát je velký a vynikající” a přináší “nebývalý fotografický zážitek”. Slibuje i “průlom v optice s vysokým rozlišením”. Tipaři očekávají hlavní fotoaparát se třemi snímači, kdy všechny tři mají podporu optické stabilizace obrazu (OIS). Předpokládají, že jeden ze snímačů má ekvivalent ohniskové vzdálenosti 35 mm, což ale není novinka. Novinkou ale má prý být senzor, který údajně zatím nikdo nepoužil. Ale v tomto případě jde opravdu jen o spekulace. Další podrobnosti očekáváme v nejbližších dnech a doufáme, že se výrobce zmíní i o přední kameře pod displejem.