Společnost Infinix si pomalu, ale jistě získává globální popularitu. Dokonce dobře funguje i na našem českém trhu, kam vstoupila v roce 2022. Jejich telefony mají dobře vyvážený poměr cena/výkon a proto jdou dobře na odbyt. Nyní na indickém trhu Infinix představil velmi levný telefon Infinix Smart 8 HD, který i přes svou nízkou cenu má celkem zajímavý design a vlastně ani specifikace nejsou v souvislosti s cenou špatné.

Hlavní parametry telefonu Infinix Smart 8 HD

IPS LCD displej telefonu Infinix Smart 8 HD má úhlopříčku 6,6 palce, rozlišení 1612 × 720 pixelů a obnovovací frekvenci 90 Hz. Vzorkovací frekvence obrazovky dosáhla na 180 Hz, jas na 500 nitů a kontrastní poměr je 1500:1. Ve středu horní části displeje je “díra” Magic Ring ve stylu Dynamic Island společnosti Apple. Kromě přední kamery se zde zobrazí informace o stavu baterie, nabíjení a hovorech.

Nízkou cenu telefonu Infinix Smart 8 HD zajistil osmi jádrový procesor Unisoc T606 s GPU Mali-G57 MP1. K němu výrobce přidal 3 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit až na 2 TB. K dispozici je dokonce i 3 GB virtuální RAM. Konektivitu zastupuje duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS a USB-C. Snímač otisků leží na hraně zařízení.

Baterie má slušnou kapacitu 5000 mAh, ale podporuje jen nabíjení s výkonem 10 W. Nabíjení proto potrvá poměrně dlouho. Operačním systémem je Android 13 Go Edition s nadstavbou XOS 13. Foto výbava je poměrně skromná. I když by se podle vzhledu modulu hlavního fotoaparátu mohlo zdát, že model Smart 8 HD má dva snímače, najdeme tu jen 13 MPix snímač a pomocný AI senzor. Vše doplnil prstencový LED blesk. Přední kamera dostala 8 MPix snímač. Telefon jde na indický trh v barvách Timber Black, Crystal Green, Galaxy White a Shiny Gold. Cena je nastavená na 6299 indických rupií, což je zhruba 76 dolarů. Otevřený prodej na Flipkartu začíná 13. prosince/decembra.