Také společnost Nubia chystá svou vlajkovou loď s procesorem Snapdragon 8 Gen3. Půjde o telefon Nubia Z60 Ultra, který na trhu nahradí model Z50 Ultra. Jak víme, model Z50 Ultra má atraktivní design a jeho hlavním tahákem je foto výbava se čtvrtou generací přední kamery pod displejem. Samozřejmě nás zajímá, zda i chystaný model na tom bude stejně nebo dokonce lépe.

Zdá se, že se o telefonu Nubia Z60 Ultra už brzy dozvíme víc. Pomalu se totiž rozjíždí promo kampaň, která v první řadě potvrdila, že na uvedení telefonu na čínském trhu dojde 19. prosince/decembra ve 14 hodin místního času. Nutno přiznat, že první upoutávky jsou na informace o designu nebo parametrech poměrně skoupé.

Co zatím o telefonu Nubia Z60 Ultra víme

Výrobce u teaserů uvádí, že Nubia Z60 Ultra je komplexní vlajkovou lodí. Je stabilní výkonná a “absolutní”. Ano, marketing je všemocný. Z jedné z upoutávek ale můžeme dedukovat, že chystaný telefon má opět “hranatý” design jako jeho předchůdce. A je to poprvé, kdy výrobce pustil do světa tři upoutávky a my musíme říci, že o chystaném telefonu z nich nevyčteme vůbec nic konkrétního.

Jedno je ale jistě. Nový model Nubia Z60 Ultra určitě nebude horší než jeho předchůdce. Zkusíme se proto podívat, co si o chystaném telefonů myslí tipaři. Podle nich má 6,8 palcový OLED displej s rozlišením 1,5K a údajně i obnovovací frekvencí 120 Hz. Opět očekávají, že přední kamera je uložená pod displejem. Samozřejmě čekají i procesor Snapdragon 8 Gen3 s až 16 GB operační paměti a až 1 TB interního úložiště. Dále čekají akumulátor s velkou kapacitou a rychlým 80 W nabíjením. Také hlavní fotoaparát je prý opět prémiový se dvěma 50 MPix snímači a jedním 64 MPix periskopickým teleobjektivem. A dokonce uvažují i o odolnosti podle certifikace IP68. Tolik první odhady tipařů. Uvidíme co z toho potvrdí výrobce.