Společnost Samsung připravuje poměrně masivní rozšíření své produktové řady Galaxy A. Zrovna včera jsme se podívali na design telefonu Galaxy A55 a víme, že v přípravách jsou i modely Galaxy A35 a Galaxy A15. Ovšem nesmíme zapomenout ani na model Samsung Galaxy A25, o které jsme poprvé zaslechli už v září/septembri, kdy prošel benchmarkovými testy Geekbench.

Specifikace a design telefonu Samsung Galaxy A25

Od září uteklo už pár měsíců, kdy se o modelu Samsung Galaxy A25 nemluvilo. Ovšem dnes tu máme díky stránkám SamInsider seznam jeho specifikací a dokonce i promo snímky, které prý pocházejí z propagačních materiálů výrobce. Pojďme se proto i my podívat co chystaný telefon nabízí.

Ve zveřejněném specifikačním listu vidíme kompletní specifikace telefonu Samsung Galaxy A25 a také to, že text je v italštině. To by mohlo znamenat, že výrobce telefon nejdříve pošle do Evropy. Ale v této chvíli opravdu jen spekulujeme. A teď už k parametrům. Displej je typu Super AMOLED, má úhlopříčku 6,5 palce, rozlišení 2340 × 1080 pixelů a obnovovací frekvenci 120 Hz. Na postu procesoru vidíme čipset Exynos 1280 s 6 GB/8 GB operační paměti a 128 GB/256 GB interního úložiště. To lze dále rozšířit až o 1 TB.

Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 25 W. Operačním systémem je Android 14 s nadstavbou One UI 6. Snímač otisků leží na hraně zařízení a jeho rozměry jsou 161 × 76,5 × 8,3 mm při hmotnosti 197 gramů. Ve specifikačním listu se také dočteme o foto výbavě modelu Samsung Galaxy A25. Hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix snímač s podporou OIS, 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Přední kamera dostala 13 MPix senzor. Co se designu týče, z obrázků vidíme, že je to známá klasika vzhledu telefonů Samsung ze střední třídy. Termín uvedení zatím neznáme, ale je pravděpodobné, že proběhne docela brzy.