Jistě si vzpomenete na čínskou představovačku telefonů řady Redmi Note 13. Akce proběhla už v září/septembri, což už je nějaká doba. Ale telefony jsou natolik zajímavé, že mnozí z nás čekají, kdy se z Číny podívají i na globální trhy. Nyní to vypadá, že si, pravda, ještě chvíli počkáme, ale už ne moc dlouho. A konkrétně u modelu Redmi Note 13 Pro Plus je už jisté, že se na cestu za hranice Číny pomalu chystá.

Redmi Note 13 Pro Plus bude představený v Indii

Dnes došlo v Indii na uvedení telefonu Redmi 13C. Na konci prezentační akce zástupci značky Redmi uvedli, že celou prezentaci nahrávali na telefon Redmi Note 13 Pro Plus. A k tomu ještě potvrdili i to, že právě tento model bude na indickém trhu debutovat už v lednu/januári příštího roku. Jako potvrzení navíc najdeme i krátkou video upoutávku na YouTube kanálu Xiaomi India.

Upoutávka ale neuvádí konkrétní termín představení telefonu Redmi Note 13 Pro Plus. Neuvádí dokonce ani to, zda se do Indie společně s ním vydají i další telefony z této série. Jak víme, kromě nejvyššího modelu Pro Plus jsou tu i standardní Note 13 a také Note 13 Pro. Je pravděpodobné, že i ony se dostanou na globální trhy. Je ale přece jen marketingově údernější primárně upozornit na příchod toho nejlepšího z celé série.

Na to, že se kromě modelu Note 13 Pro Plus na globální trhy a konkrétně do Evropy dostanou všechny tři telefony upozorňují i tipaři. Ti už nyní odhadují jejich evropské ceny. Na Starý kontinent se ale telefony podívají jen v paměťové verzi s 12 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště. Model Note 13 Pro prý přijde na 450 euro a Note 13 Pro Plus pak na zhruba 500 euro. Jaký osud a případně i evropská cena čeká standardní Note 13 zatím nevíme.