S příchodem operačního systému Android 14 se snaží všichni výrobci o úpravy svých nadstaveb, aby je co nejdříve mohli nasadit na své telefony a případně další zařízení. Samozřejmě aktualizace nejdříve dostávají nová vlajková zařízení a po nich přicházejí na řadu starší modely. Aktualizace nadstavby One UI chystá i společnost Samsung a postupně distribuuje One UI 6 na své telefony. Nyní podle stránek SamMobile připravil Samsung aktualizace One UI 6 na systému Android 14 pro tři telefony a dva tablety.

Aktualizace One UI 6 putuje na několik zařízení

V první řadě se podívejme, kterých telefonů aktualizace dotkne. Jde o modely Samsung Galaxy S21 FE, Galaxy A52s a Galaxy A33. Ovšem dostanou ji i tablety Galaxy Tab S9 FE a Galaxy Tab S9 FE Plus.

Pokud jste ale majiteli telefonu Galaxy S21 FE a těšíte se na novou verzi nadstavby a Androidu, máme pro vás špatnou zprávu. Aktualizace je totiž zatím připravená jen pro americký trh a to navíc pouze pro ty telefony, které si uživatelé pořídili u operátora Verizon. Uživatelé, kteří mají odemčený model, nebo jej pořídili u jiného operátora ale nemusí zoufat. Aktualizace dorazí i na jejich stroje, ale poněkud později. Později také One UI 6 dorazí i na telefony Galaxy S21 FE zakoupené v jiných zemích a regionech.

Pro model Galaxy A52s je aktualizace momentálně připravená v Bulharsku, Německu a Nizozemsku. Její velikost je 2,29 GB a distribuce probíhá via OTA. Číslo buildu je A528BXXU5FWK4 a součástí jsou i bezpečnostní záplaty za listopad/november. Do dalších evropských zemí se dostane v následujících dnech. Totéž platí i pro model Galaxy A33, který je aktualizovaný v některých evropských zemích. Číslo buildu je A336BXXU7DWK6 a velikost je 2,3 GB. Také evropští majitelé tabletů se mohou na aktualizaci těšit v těchto dnech. Čísla buildů jsou X516BXXU1BWK9 a X616BXXU1BWK9 a i v tomto případě jsou součástí bezpečnostní záplaty z listopadu.