Na začátku tohoto měsíce jsme se dozvěděli z prvních upoutávek, že je v přípravách série Vivo S18. Její uvedení očekáváme 14. prosince/decembra s tím, že na trh půjdou modely S18e, S18 a také nejvyšší model Vivo S18 Pro. A vzhledem k tomu, že řada S je pověstná atraktivním designe i letos značka Vivo připravila novým telefonům vzhled, který rozhodně zaujme na první pohled. Alespoň to naznačily první teasery. Vzhled je jedna věc, ale důležitou jsou především specifikace, které telefony dostanou. I o těch dnes už něco málo víme.

Vivo S18 Pro má celkem zajímavé parametry

Něco ze specifikací modelu Vivo S18 Pro naznačují další upoutávky, které také lákají potenciální kupce k předběžným objednávkám. Některé z parametrů pak odhadují tipaři. Nu a my si nyní shrneme, co všechno zatím o tomto modelu víme. Začneme rovnou u displeje.

Zakřivená OLED obrazovka má podle tipařů úhlopříčku 6,78 palce, rozlišení 1,5K a obnovovací frekvenci 120 Hz. V “díře” ve středu horní části displeje leží 50 MPix selfie kamera. Hlavní fotoaparát je trojitý, což už ukázaly i první upoutávky. Primární snímač má 50 MPix a jde o senzor Sony IMX920. K němu se přidal i druhý 50 MPix snímač Isocell JN1, který funguje jako širokoúhlý objektiv. Poslední 12 MPix senzor Sony IMX663 funguje jako teleobjektiv s 2× optickým zoomem. Hlavní kameru doplní i blesk Square Aura Light.

Vivo už potvrdilo, že model Vivo S18 Pro pohání procesor Dimensity 9200+. K tomu doplníme, že standardní model dostal čipset Snapdragon 7 Gen3. U modelu Pro se dále dočkáme baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Operačním systémem je Android 14 s nadstavbou Origin OS 4. Vivo S18 Pro půjde na trh ve třech barevných variantách, a to černé, zelené a modré. Všechny tři telefony z chystané řady dostanou výraznou podporu umělé inteligence, budou velmi tenké a zaměřené na mladé uživatele. Podrobnosti o dalších specifikacích očekáváme už brzy.