Společnost Samsung sice momentálně pilně pracuje na svých budoucích vlajkových telefonech ze série Galaxy S24, ale nezapomíná ani na levnější stroje ze střední třídy. Ty najdeme ve dvou produktových řadách, a to Galaxy M a Galaxy A. Modely ze série Galaxy A jsou poměrně populární, protože mají celkem slušné parametry a k nim i dobrou cenu. Jedním z těchto levnějších telefonů je i model Samsung Galaxy A55, který na trh dorazí jako nástupce modelu Galaxy A54 z jara letošního roku.

Jak vypadá telefon Samsung Galaxy A55?

První renderované snímky telefonu Samsung Galaxy A55 se exkluzivně objevily na stránkách MySmartPrice ve spolupráci se známým designérem OnLeaks. Na první pohled je zřejmé, že chystaný telefon vychází ze vzhledu svého předchůdce Galaxy A54. Má plochý displej, zadní panel i hrany. Jen jeho rohy jsou oblé. Kolem displeje jsou lehce širší rámečky, brada je sice také širší, ale v podstatě jen o něco málo než rámečky. Ve středu horní části obrazovky je díra pro přední kameru.

Jednolitost zadního panelu modelu Samsung Glaxy A55 narušil jen jednoduchý modul hlavního fotoaparátu. Tvoří jej tři menší okruží, která jsou vertikálně uložená v levém horním rohu zad. Napravo od nich je malý LED blesk. Na pravé hraně zařízení je tlačítko napájení a kolébka hlasitosti. Levá hrana je čistá bez ovládacích prvků. Na spodní hraně je port USB-C, mikrofon a reproduktor. Horní hrana pak je domovem slotu pro SIM karty a mikrofonu.

Zdá se, že právě takový design, jako má model Samsung Galaxy A55, bude v příštím roce dominovat telefonům z této produktové řady. Stejný vzhled mají i modely Galaxy A35 a Galaxy A15. Co se specifikací modelu Samsung Galaxy A55 týče, tipaři odhadují, že má 6,5 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Rozměry telefonu jsou zhruba 161,1 × 77,3/77,9 × 8,2 mm. Očekávají i procesor Exynos 1480 s 8 GB RAM a 128 GB/256 GB interního úložiště a rychlé nabíjení s výkonem 25 W. Baterie má údajně kapacitu 5000 mAh a hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix, 12 MPix a 5 MPix snímače. Podle renderů půjde na trh v černé barvě.