OnePlus 12 je již za rohem. Přesněji řečeno, do představení smartphonu zbývá už jen pár dnů, přičemž čínská premiéra se odehraje již dnes 4. prosince. A společnost OnePlus zatím potvrdila mnoho různých specifikací zařízení. Dozvěděli jsme se například podrobnosti o fotoaparátu, funkcích displeje a celkovém designu zařízení.

Nyní společnost OnePlus potvrdila stupeň voděodolnosti a specifikace USB zařízení OnePlus 12. Tyto dva klíčové údaje dále upevňují pozici zařízení jako skvělého vlajkového smartphonu.

OnePlus 12

CERTIFIKACE IP65 A USB 3.2 GEN 1 POTVRZENY PRO ONEPLUS 12

Jednou z prvních věcí, které dnes společnost OnePlus potvrdila, je, že OnePlus 12 získá stupeň krytí IP65. Certifikace není tak dobrá jako Ccertifikace IP68, které má většina vlajkových lodí. Rozhodně se však jedná o krok vpřed oproti předchůdci. Připomeňme, že OnePlus 11 měl stupeň krytí IP64.

Druhou specifikací, kterou společnost OnePlus potvrdila, je USB 3.2 Gen 1. Jedná se o stejný port, který můžeme vidět u jiných vlajkových smartphonů. A díky němu může smartphone s číslem 12 poskytovat přenosovou rychlost až 10 Gb/s. Samozřejmě, pokud si chcete užít vysokou přenosovou rychlost, musíte použít kompatibilní kabel.

Jak již bylo zmíněno, díky těmto dvěma specifikacím se model s pořadovým číslem 12 staví do pozice správné vlajkové lodi. Pro ty, kterým to uniklo, uvádíme některé z dalších potvrzených specifikací: Snapdragon 8 Gen 3, BOE displej s maximálním jasem 4500 NITS a špičková sestava fotoaparátů s primárním snímačem Sony LYT-800.

Společnost OnePlus navíc již dříve potvrdila, že OnePlus 12 bude vybaven speciálním systémem chlazení. Díky tomu SoC Snapdragon 8 Gen 3 nabízí plynulý výkon. Ostatně v benchmarkovacím nástroji AnTuTu je v současnosti nejvýkonnějším zařízením.