Globální technologická značka HONOR vystoupila na Fortune Global Forum 2023 v Abú Dhabí. Proč? Aby se zapojila do debaty a nastínila budoucnost skládacích smartphonů. Dr. Ray Guo, CMO společnosti HONOR Device Co. Ltd., se přidal k panelistům diskuse „Nový inteligentní svět: Co bude dál s chytrými zařízeními“, na které vystoupil i Ben Wood, hlavní analytik a CMO společnosti CCS Insight, a Frank Holzmann, globální EVP elektrotechnického servisu společnosti TÜV Rheinland.

Nový inteligentní svět: Co bude dál s chytrými zařízeními

Panelová diskuse, kterou vedl Clay Chandler, výkonný redaktor časopisu Fortune pro asijský kontinent, se zabývala širokou škálou témat z oblasti nejmodernějších technologií. Včetně skládacích smartphonů, technologie displejů zaměřených na člověka či umělé inteligence v zařízeních.

Dr. Ray Guo, CMO společnosti HONOR Device Co. Ltd, ve své řeči mimo jiné uvedl: „Business svět vstupuje do nové vzrušující éry a technologie v ní budou hrát ústřední roli. Věříme, že inovace zaměřené na člověka přinesou příští generaci chytrých zařízení nové možnosti. Skládací zařízení se stávají mainstreamová, umělá inteligence v zařízeních připravuje půdu pro éru změn a technologie zaměřené na člověka. Jako je technologie displeje pro komfort očí, zlepšují zážitky z interakce s chytrým zařízením. Z našeho pohledu budou chytrá zařízení pokračovat právě tímto směrem.

Budoucnost skládacích smartphonů: Skládací zařízení se dostávají mezi mainstream

Během panelové diskuse došlo i na postřehy ohledně dalšího vývoje skládacích smartphonů. Zajímavá byla paralela mezi skládacími smartphony v odvětví chytrých telefonů a elektromobily v automobilovém průmyslu. Oba tyto případy narušily svá odvětví odvážnými novými koncepty, které mají změnit věci k lepšímu. Stejně tak nejnovější údaje ukazují, že v Číně je více než 64 % uživatelů high-endových smartphonů otevřených přechodu na skládací zařízení. To naznačuje, že se nacházíme ve zlomovém bodě, kdy se skládací smartphony dostávají do středního proudu.

Až do nedávna ještě nebyly vyřešeny některé základní problematické body skládacích smartphonů, konkrétně přenosnost, odolnost a výdrž baterie. Nyní jsou zařízení, jako je HONOR Magic V2, stejně tenká a lehká jako běžné vlajkové smartphony. A zároveň poskytují všechny výhody pohlcující skládací obrazovky. HONOR Magic V2 je testován tak, aby vydržel nejméně 400 000 přeložení, což dokazuje jeho velkou odolnost. A je vybaven technologií křemíkovo-uhlíkové baterie pro celodenní výdrž.

HONOR Magic V2

Po vyřešení těchto pro uživatele problematických bodů společnost HONOR nedávno dosáhla významného milníku tím, že ve své továrně vyrobila 1 milion skládacích zařízení. HONOR Magic V2 je v současné době nejprodávanějším skládacím zařízením na čínském trhu. A podle analytické společnosti Omdia zaujímá 25% podíl na expandujícím trhu se skládacími zařízeními jako jediný model.

Rostoucí výroba ukazuje, jak značka HONOR žene v tomto odvětví kupředu dodavatelský řetězec a že toto odvětví dozrává. Překonání milníku 1 milionu kusů ukazuje, že dodavatelský řetězec se dostává do fáze masové výroby, kdy je výrobní proces automatizovanější a efektivnější. Z toho bude těžit celé odvětví. To zvýší důvěru dodavatelského řetězce a povzbudí další značky k inovacím v oblasti skládacích telefonů. To pak zapříčiní snížení cen skládacích smartphonů a jejich ještě větší dostupnost.

Nová specializovaná laboratoř společnosti HONOR pro pohodlí očí

Dalším klíčovým tématem panelové diskuse byly technologické inovace zaměřené na člověka. Dr. Ray Guo řekl, že pro značku HONOR to znamená identifikovat problémy skutečných uživatelů a řešit je.

Výzkumy ukazují, že na celém světě má nejméně 2,2 miliardy lidí poruchu zraku a že nejméně 1 miliardě z nich by se dalo předejít. Na základě tohoto výzkumu se zobrazovací technologie pro pohodlí očí stala pro společnost HONOR nejvyšší prioritou. O tom svědčí i to, že společnost investovala více než 140 milionů USD do výzkumu a vývoje technologií displeje. A vyvinula přes 500 patentů souvisejících se zobrazováním. Nejnověji společnost HONOR otevřela specializovanou laboratoř pro pohodlí očí. Tak, aby v této oblasti prohloubila své odborné znalosti. „Doufáme, že díky této nové laboratoři vytvoříme oázu očního komfortu v poušti zrakových vad,” uvedl Dr. Ray Guo.

Honor Magic V2

Značka HONOR v souladu s touto investicí debutovala s řadou inovativních funkcí pro komfort očí, jako je technologie 3840Hz PWM stmívání. Nebo funkce cirkadiánní noční displej, které lépe chrání oči uživatelů. Tyto inovace se postupně rozšířily v rámci odvětví.

Například od doby, kdy značka HONOR představila funkce vysokofrekvenčního PWM stmívání pro pohodlí očí, převzalo tuto technologii 12 dalších značek chytrých telefonů. Nyní má v Číně více než 90 % displejů chytrých telefonů funkce pro pohodlí očí, jako je zmíněné vysokofrekvenční PWM stmívání.

Budoucnost skládacích smartphonů: Potenciál umělé inteligence v chytrých zařízeních

Umělá inteligence byla bezpochyby jedním z nejočekávanějších témat diskuse. Značka HONOR investuje do AI již řadu let a debutovala s ní platformou, která zlepšuje uživatelský zážitek ze smartphonů pomocí služeb AI založených na záměrech uživatelů. Během říjnového summitu Qualcomm Snapdragon Summit značka HONOR oznámila, že její připravovaný smartphone HONOR Magic6 bude vybaven funkcí On-device LLM poháněnou mobilní platformou Snapdragon 8 Gen 3. HONOR věří v hybridní model umělé inteligence, který využívá AI v zařízení pro personalizovaný obsah a služby. A zároveň zajišťuje soukromí uživatelů, přičemž data zůstávají v zařízení.

Oslava tří let značky HONOR

Značka HONOR slaví tři roky od svého založení. A její významná účast na Fortune Global Forum ukazuje, že se HONOR rozrostl v globální prémiovou značku, která je lídrem v oblasti skládacích inovací a technologií pro pohodlí očí.

Údaje naznačují, že se tato inovace vyplácí. Značka letos dosáhla téměř 200% nárůstu prodeje na zámořských trzích. Jak ukazuje nejnovější zpráva společnosti Counterpoint Research, v Evropě je HONOR jedinou značkou mezi pěti největšími, která ve třetím čtvrtletí meziročně rostla. V Číně si HONOR ve 3. čtvrtletí 2023 podle významných analytických firem v oboru, jako jsou Counterpoint a IDC, drží první místo jak na trhu skládacích zařízení, tak na celkovém tržním podílu.