I když se konec roku 2023 nezadržitelně blíží, čínští výrobci mají napilno. Mnozí z nich totiž chtějí ještě stihnout uvedení svých novinkových telefonů. Představovačku si podle čerstvých informací plánuje i značka Vivo na 4. prosince/decembra a uvede na ní nové telefony ze série Vivo S18. Řada Vivo S je pověstná svým atraktivním design a podle prvních upoutávek tomu nebude jinak ani u chystaných telefonů.

Atraktivní vzhled telefonů řady Vivo S18 je potvrzený

Potvrzení o uvedení nových telefonů Vivo S18 přichází přímo od produktového viceprezidenta Vivo, pana Quyanga Weifenga. Potvrdil, že novinky budou debutovat “příští pondělí”, což je již zmíněného 4. prosince. Zveřejnil i první upoutávky, které odkazují na design zadního panelu připravovaných telefonů.

Na snímku jsou dvě barevné varianty, které jsou laděné do dvou různých odstínů modré. Barvy jsou jemné a pastelové a mají obchodní názvy Porcelain a Jade. Na zadních panelech také vidíme jemné stylizované motivy květin. Zdá se, že boční hrany zad jsou mírně zakřivené, ale hlavní pozornost poutá modul fotoaparátu. Je obdélníkový a poměrně výrazně vystupuje nad úroveň zad. Obdélník je barevně rozdělený na dvě poloviny, kdy v té horní černé leží tři snímače. Spodní polovina je vyhrazená čtvercové LED diodě Square Aura Light a dalšímu LED blesku. A právě dioda Aura Light je typická pro řadu S, ale zatím vždy měla kruhový tvar a nebyla tak velká.

Produktový viceprezident také ve svém příspěvku zmiňuje, že nové telefony Vivo S18 půjdou na trh s “vlastním jménem  Vivo AI BlueLM”. Slovo Blue jednoznačně znamená modrou barvu značky Vivo a zkratka LM je s největší pravděpodobností označení pro jazykový model AI. Ostatně série je zaměřená na mladé uživatele, takže rozsáhlejší použití umělé inteligence je jistě na místě. U fotoaparátu dále vidíme i popisek “OIS Portrait”, což jasně znamená podporu optické stabilizace obrazu. O dalších specifikacích telefonů Vivo S18 zatím příliš nevíme. Spekuluje se o OLED displeji se zakřivenými hranami a údajně mají být tyto modely velmi tenké. Další podrobnosti nám výrobce sdělí zřejmě až při uvedení telefonů.