Do oficiálního představení telefonu OnePlus 12 zbývá doslova už jen pár dnů. Na čínském trhu bude debutovat 5. prosince/decemba a na globálních trzích se na něj můžeme těšit 24. ledna/januára. Výrobce je na tento nový vlajkový telefon náležitě pyšný, takže o informace o něm nebyla nouze. A vlastně i těch pár dnů do představovačky nám tipaři a také OnePlus ukrátí několika novými zprávami. Asi tou nejpodstatnější je info o tom, jak úžasně chystaný telefon zabodoval v Antutu.

Samozřejmě benchmarkové testy Antutu jsou především o výkonu telefonu. A jak víme, OnePlus 12 pohání letošní vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen3. Čipset sám o sobě má velmi slušný výkon, ale různí výrobce jej ještě ladí a optimalizují pro daný telefon. Podle výsledků se zdá, že právě optimalizace výkonu se OnePlus povedla na výbornou. OnePlus 12 totiž obsadil první příčku v žebříčku Antutu a výrazně přeskočil ostatní zařízení se Snapdragonem 8 Gen3.

Proč je OnePlus 12 nejlepší?

Telefon OnePlus 12 získal v Antutu celkové skóre 2 333 033 bodů. To je zatím to nejvyšší skóre, kterého dosáhl telefon se Snapdragonem 8 Gen3 a systémem Android. Podle šéfa čínské pobočky OnePlus, pana Li Jie, je pro to hned několik důvodů. Tím zásadním je spolupráce s výrobci čipsetů a herními vývojáři. Díky tomu mohli výkon telefonu optimalizovat na té nejvyšší úrovni.

Optimalizace proběhla jak na hardwarové, tak i na softwarové úrovni. A právě vyladění na softwarové úrovni prý přineslo tyto kýžené výsledky. Telefon OnePlus 12 má čisté uživatelské rozhraní s nízkými nároky na paměť a CPU. Své udělalo i to, že testy prošla verze s 24 GB RAM a 1 TB interního úložiště, což se odrazilo i na dalších výsledcích. V testech CPU získal telefon 12 533 566 bodů, v testech GPU 904 961 bodů a 538 511 bodů v testu paměti. Testy UX mu vynesly 355 995 bodů. Samozřejmě, abychom nebyli přílišnými optimisty, tak je potřeba dodat, že syntetické testy jsou pouze orientační. Důležité je to, jaký výkon telefon nabízí v reálné praxi při běžném používání.