Už při promo kampani značka Redmi avizovala, že kromě telefonů řady Redmi K70 představí i další nové produkty. mezi nimi jsou především nové chytré hodinky Redmi Watch 4. Z upoutávek sice známe jejich design, ale specifikace a funkce držel výrobce až do poslední chvíle pod pokličkou. Hodinky jsou už představeny, takže se i my půjdeme podívat na to, co nabízejí.

Specifikace a funkce hodinek Redmi Watch 4

Ve srovnání s předchozím modelem Watch 3 mají nové hodinky Redmi Watch 4 celkem dost vylepšení. Mají obdélníkový barevný displej, tělo je vyrobené z hliníkové slitiny a rohy jsou výrazně zaoblené. Na pravé hraně je korunka z nerezové oceli s designem “diamantového výbrusu”. Řemínky jsou z různých materiálů od kovu přes kůži, silikon až po tkaný nylon.

Displej hodinek Redmi Watch 4 je typu AMOLED s úhlopříčkou 1,97 palce, rozlišením 450 × 390 pixelů a jasem až 600 nitů. Obnovovací frekvence dosáhla na 60 Hz, což je dost pro plynulé používání uživatelského rozhraní. Je tu i technologie LTPS, která snižuje spotřebu energie a prodlužuje výdrž baterie. K dispozici je i více než 200 různých ciferníků.

Baterie má kapacitu 470 mAh a vydrží až 20 dnů v běžném režimu a až 10 dnů v režimu AOD. V režimu úspory baterie se výdrž protáhne až na 30 dní. Hodinky Redmi Watch 4 běží na systému Xiaomi HyperOS, podporují NFC, Bluetooth 5.3 a mají vestavěnou GPS. Výrobce přidal i odolnost do 5ATM. Rozměry jsou 47,58 × 41,12 × 10,5 mm při hmotnosti 31,5 gramu.

Samozřejmě i funkce hodinek jsou pro uživatele velmi důležité. Najdeme zde sadu monitoringů, jako je monitoring spánků, tepové frekvence, stresu a okysličení krve. Ženy jistě ocení i monitoring menstruačního cyklu. Dále je tu i 150 sportovních režimů, včetně hlasového trenéra. Díky GPS lze sportovní aktivity pohodlně provozovat i v exteriéru. Hodinky Watch 4 jdou na trh v barvě černé a stříbrné s různými typy řemínků. Prodeje na čínském trhu již běží a cena je nastavená na 499 jüanů, což je v přepočtu zhruba 70 dolarů.