Dnes je ten slavný den, kdy Redmi představí svou populární řadu K70. Společně s nimi uvede i hodinky Watch 4, notebook Book 16 a sluchátka Buds 5 Pro. Na specifikace všech produktů si tedy ještě chvíli počkáme. Ale přesto se podíváme na jeden z telefonů, konkrétně na model Redmi K70E. Jde sice o nejnižší model z celé série, ale už nyní se proslýchá, že se podívá i na globální trhy. Ostatně není to nic nečekaného, protože je nepsaným pravidlem, že Redmi své “káčkové” stroje posílá i za hranice jejich domoviny, ale pod jinými názvy.

Fanoušci značky Redmi asi už tuší, pod jakými názvy se telefony řady K70 dostanou na globální trhy. Ano, jejich rebranding i opět vezme na svá bedra značka Poco. Zatím tipaři odhadují, že tyto modely půjdou mimo Čínu na trh jako telefony ze série Poco X6 a uvidíme je někdy v průběhu prvního čtvrtletí 2024. A pokud si děláte zálusk právě na model Redmi K70E vězte, že na globálním trhu jej pořídíte jako Poco X6 Pro.

Redmi K70E má globální certifikace jako Poco X6 Pro

Telefon Redmi 70E, respektive Poco X6 Pro s kódovým označením 2311DRK48G/2311DRK48I, už získal několik certifikací, jmenovitě evropskou EEC, indickou BIS a singapurskou IMDA. Čeká také s kódovým označením 2311DRK48G na thajskou certifikaci NBTC. Se stejným označením je zapsaný i v databázi IMEI jako Poco X6 Pro 5G. Alespoň to uvádějí stránky TheTechOutlook. Čerstvé certifikace a zejména databáze IMEI vyvracejí předchozí odhady tipařů, že Redmi K70E půjde na globální trhy přeznačený jako Poco F6 5G.

A jak to je se specifikacemi u telefonu Poco X6 Pro? Zpravidla se u rebrandovaných telefonů mění jen mírně a nebo vůbec. Poco si ale většinou upravuje vzhled zadního panelu podle své designové linie. Proto tipaři odhadují, že stejně jako Redmi K70E dostane 6,67 palcový OLED displej s rozlišením 1,5K a obnovovací frekvencí 120 Hz. Na postu procesoru pak najdeme čipset Dimensity 8300-Ultra s až 16 GB operační paměti a až 1 TB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 90 W. Rozhodně zajímavé ale bude, jak se Poco vypořádá s cenou tohoto telefonu.