Už za dva dny se dočkáme nových telefonů z populární řady Redmi K70. Fanoušci této značky se na nové stroje jistě těší, protože série K má vždy velmi dobře vychytaný poměr cena/výkon a modely v ní jdou zpravidla napříč všemi třídami. Letos očekáváme kromě standardního modelu i model Redmi K70 Pro a K70E. Výrobce tentokrát rozjel promo kampaň informacemi o posledním ze jmenovaných telefonů a nyní se přesouvá k modelu Pro.

Redmi K70 Pro vypadá elegantně

Na čínské síti najdeme slušnou porci oficiálních renderů, které ukazují vzhled zadního panelu telefonu Redmi K70 Pro. Nutno říci, že design je sice jednoduchý, ale přesto elegantní. A punc elegance telefonů dodá i černá, případně bílá barva. Na snímcích je telefon v barvě černé se zajímavou texturou, kterou výrobce nazval “Ink Pen”. Má zadnímu panelu dodat nádech sofistikovanosti.

Dominantou zadního panelu modelu Redmi K70 Pro je modul hlavního fotoaparátu. Jeho základ je obdélníkový a zabírá téměř celou horní třetinu zad. V levé části obdélníku jsou čtyři okruží. Ve třech z nich jsou snímače hlavní kamery a ve čtvrtém LED blesk. Dále je tu i popisek, který avizuje 50 MPix snímač s OIS a 2× optický zoom. Modul kryje odolné sklo s tloušťkou 1,3 mm. Rám telefonu je plochý a zřejmě kovový. Na pravé hraně je kolébka hlasitosti a tlačítko napájení. Na horní hraně je mikrofon a IR blaster.

Mezi dalšími specifikacemi očekáváme 6,67 palcový OLED displej s rozlišením 2K a obnovovací frekvencí 120 Hz. Potvrzený je procesor Snapdragon a zřejmě jde o Snapdragon 8 Gen3. Tipaři odhadují, že nejvyšší paměťová verze dostane 24 GB operační paměti a 1 TB interního úložiště. Mluví se i o baterii s kapacitou 5120 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Operačním systémem je HyperOS postavený na Androidu 14. Počítáme s tím, že některé z parametrů výrobce potvrdí ještě před představovačkou.