Další telefon, který se pomalu chystá na trh pro nás připravila značka Realme. Tipaři i samotný výrobce o telefonu Realme GT5 Pro mluví v superlativech, jako o vlajkové lodi, která překoná všechna očekáváni. Samozřejmě telefon pohání prémiový procesor Snapdragon 8 Gen3, takže o dostatek výkonu je postaráno. Ovšem ani displej výrobce nezanedbal a avizuje, že jeho maximální jas dosáhne až na 3000 nitů. A nejvíc, jak tipaři tak i Realme, vychvalují hlavní fotoaparát s periskopickým teleobjektivem Sony IMX890.

Realme GT5 Pro uvidíme už 7. prosince

Informace o telefonu Realme GT5 Pro se na nás valí už docela dlouho, takže je jasné, že mnozí potenciální kupci jsou připraveni a zajímá je už jen termín uvedení. A i ten už výrobce potvrdil. Teaser s termínem představovačky opět zdůrazňuje hlavní fotoaparát s tím, že telefon bude debutovat 7. prosince/decembra na čínském trhu ve 14 hodin tamního času. My, co se do Číny nedostaneme se na prezentaci podíváme na streamovacích kanálech.

A proč Realme tak často zdůrazňuje hlavní fotoaparát telefonu Realme GT5 Pro? Jednoduše proto, že jde o jejich historicky první telefony s periskopickým teleobjektivem. Právě tento senzor zajistí pokročilejší zoom a tím i kvalitnější fotografie. Výrobce uvádí, že snímač má rozlišení 50 MPix, velikost 1/1,56 palce, podporu OIS i EIS, 2,7× optický zoom a až 120× digitální zoom. Kamera jako taková podporuje i formát RAW a DOL-HDR.

Mezi dalšími specifikacemi telefonu Realme GT5 pro očekáváme AMOLED displej s úhlopříčkou 6,78 palce a rozlišením 2780 × 1264 pixelů. Obrazovka má zakřivené boční hrany a je do ní integrovaný snímač otisků. Snapdragon 8 Gen3 doplní 8 GB/12 GB/16 GB operační paměti a 128 GB/256 GB/512 GB interního úložiště. Certifikace Tenaa potvrdila i dvou článkovou baterii s celkovou kapacitou 5400 mAh s podporou 100 W kabelového nabíjení a 50 W bezdrátového nabíjení. Tyto vlajkové parametry ukazují, že se Reralme snaží zvednout laťku i v segmentu prémiových telefonů a chce plně konkurovat dalším etablovaným výrobcům.